Більшість з нас вважає, що вагонка може бути застосована тільки в обробці балконів, дач, бань і саун. А в квартирах і апартаментах їй не місце. Але це не так, і з появою вагонки штиль ситуація змінилася.

Особливості даного типу

Відмітна риса штиль від традиційної вагонки або сучасної євровагонки полягає в тому, що:

  • у неї менший по довжині шип;
  • округлені краї з усіх боків планки.

При з’єднанні двох планок між ними залишається мінімальний зазор, який формує красивий шов на поверхні. А оскільки для обробки житлових інтер’єрів використовується в основному сорт Екстра або сорт А, що відрізняються високою якістю, то з таких панелей виходить чудова стінна або стельова оздоблення.

Ще одна характерна особливість даного типу обробки – дошки можна кріпити як вертикально, так і горизонтально. Це дозволяє видозмінювати сприйняття декорируемого простору. А завдяки наявності природних текстур різних порід деревини, зробити це стає набагато простіше.

Сировина для виробництва

В даний час дизайнери використовують її в обробці все частіше і частіше. Відповідно, використовуються більш екзотичні матеріали для її виготовлення.

До їх числа відносяться:

  • ялина;
  • модрина;
  • кедр.

Вагонка з ялини цікава тим, що поглинає вологу з повітря, підтримуючи здоровий мікроклімат в житлових приміщеннях. Дизайнери часто використовують її при декоруванні веранд, терас і балконів, тобто в місцях з підвищеною вологістю. Також ялинові вироби хороші тим, що не бояться гризунів, і за вартістю не сильно дорожче традиційної сосни.

Крім традиційних «вологих зон» типу парних і лазень, модрину все частіше використовують в обробці стель у ванних кімнатах, кухнях і камінних залах, де постійно відбуваються добові коливання температури і вологості. А красива структура модрини надає особливий шик цих приміщень. Ціна істотно вище аналогів.

Особливо гарний у цій ролі кедр з холодних регіонів. За рахунок холодного клімату його деревина міцна, практична і високо декоративна, а стовбур має мінімальну кількість гілок. Деревина не боїться вологи і високих температур. Найкраще використання – зовнішня і внутрішня обробка житлових приміщень, кабінетів, спалень. Ну і традиційно кедрова вагонка використовується в облицюванні лазень, саун і лазень. З огляду на популярність, ціну не можна назвати демократичною.