Тротуарна плитка буває дуже різною за формою, кольором і ціною. Визначальним для неї є те з якого матеріалу зроблена.

Від цього залежить міцність і довговічність. Тому перш ніж замовити роботи з мощення, або купувати самостійно, варто визначитися з тим яка саме плитка потрібна для ваших потреб.

Плитка виробляється з наступних матеріалів:

  • Природного твердого каменю.
  • М’які породи типу пісковика.
  • Штучних матеріалів.
  • Кераміки або цегли.
  • Бетону.
  • Сумішей полімеру і піску.

Самий міцні види виготовлені з твердого природного каменю, але вони ж і найдорожчі.

Інструменти і матеріали для монтажу

Крім тротуарної плитки потрібно придбати бордюри для огорожі доріжок і майданчиків. Так буде красивіше, а кладка довше держаться.Для створення підстави плитки потрібен щебінь не крупніше 40 мм, цемент М-400, пісок. Кількість матеріалу, як і товщина підстави залежить від ґрунтів, підґрунтя і поверхневих вод. Плюс не потрібно забувати, що укладання повинна бути рівною, тому потрібен матеріал для підсипки – ґрунт або пісок.

Процес укладання

Починати потрібно з розмітки і виміру всіх ділянок, де буде укладатися плитка. Щоб все лінії були рівними, в кутах розміченого ділянки забиваються кілочки, і поверх них розтягується шнур. Це підійде для доріжок, де всі лінії прямі. З звивистими варіантами і розмітка, і сам процес укладання буде набагато складніше. Такий варіант краще замовити фахівцям. При розмітці шнуром, потрібно відразу давати допуск по 10 см з кожного боку на установку бордюрів.

Якщо ґрунт глинистий, то вирівнювання можна проводити по поверхні. Правда тоді доріжка, з урахуванням підстави, буде підніматися над оточуючими газонами. Якщо такий варіант не влаштовує, то доведеться викопувати невелику траншею, глибина якої залежить від товщини фундаменту і плитки.

Вириті поглиблення засипати шаром піску, утрамбувати, вирівняти. Потім зверху покрити шаром геотекстилю. Тоді крізь плитка не буде проростати трава, і доріжки будуть служити довше.

Зверху засипати шаром щебеню, який буде сприяти відведенню води після дощу або танення снігу.

Потім встановлюються бордюри.

Підстава може бути бетонним, піщано-цементним або навіть просто з піску. Все залежить від поведінки ґрунту і навантаження на доріжки. Якщо ґрунт може осідати або спучуватися, передбачається велике навантаження, то бетонувати обов’язково. Причому бетон потрібно армувати металевою сіткою, або дротом покладеної в вигляді клітинок.

Укладання плитки ведеться в цементний розчин таким чином, щоб цемент заповнював шви між елементами. Краще вести монтаж перед собою, коли працівник перебуває на новій плитці.