На сьогоднішній день існує чимало альтернативних джерел енергії. Найпопулярніші з них:

  • сонячні батареї;
  • сонячні колектори;
  • вітрогенератори;
  • теплові насоси;
  • котли на біопаливі.

Існують і менш поширені області зеленої енергетики, наприклад, грозова або кріо. Технології складні в приватному застосуванні, тому упустимо ці напрямки.

Ви можете підібрати варіант, який задовольнить вимоги щодо продуктивності, ефективності обігріву приміщень і підігріву води, а також вартості покупки, експлуатації та обслуговування системи. Щоб зробити правильний вибір, потрібно уважніше розглянути кожне з наведених у списку рішень.

Сонячні колектори: тонкощі застосування

Щоб зрозуміти принцип роботи сонячних колекторів Saen, згадайте літній душ – встановлюєте металевий бак з водою над душовою кабіною і маєте в своєму розпорядженні таким чином, щоб він якомога більше часу перебував під прямими сонячними променями. Нагріту воду використовуєте для купання.

Сонячні колектори – це сучасна варіація річного душа. Пристрої являють собою систему труб, по яких циркулює вода. Для кращого нагріву рідини труби забарвлюють в чорний колір, тому як він притягує сонячні промені.

Робота системи заснована на здатності води до циркуляції при нагріванні. Для цього бак теплообмінника повинен бути встановлений вище труб колектора. При нагріванні вода піднімається у верхню частину теплообмінника. Холодна рідина опускається в нижню частину, де нагрівається під сонячними променями.

Такий принцип роботи дозволяє обійтися без додаткового обладнання, зробити експлуатацію системи економніше без втрати в продуктивності. І відразу зазначимо, що сконструювати її можна самостійно. Але краще віддавати перевагу встаткування технологічному, яке буде працювати краще, забезпечуючи будинок гарячою водою круглий рік. Ціна питання в цій ситуації вище, але вона повністю окупається під час експлуатації системи.

Щоб користуватися гарячою водою круглий рік, а в холодну пору забезпечувати будинок ще і опаленням, краще вибирати вакуумні типи колекторів. Вони відрізняються конструкцією – теплоносій знаходиться в мідних трубках, які поміщені в скляні колби більшого діаметра. Між ними повітря повністю відкачано. Така особливість говорить про ідеальну теплоізоляції, захисту теплоносія від втрати температури.

На практиці сонячні колектори часто застосовують санаторії, готелі, бази відпочинку, у яких наплив відвідувачів припадає на теплу пору року. Також вони є в приватних домоволодіннях, де господарі використовують взимку інший спосіб опалення та підігріву води.