Велика частина готових клеїв виготовляється на основі ПВА.

Популярні акрилові клеї. Вони нешкідливі, без запаху, можуть клеїтися шпалери в дитячих кімнатах. Затвердіння відбувається після випаровування води з уже нанесеною суміші. Витрата на 1 м2 невеликий, нанесення тонкошарове, але зчіпка з поверхнею і шпалерами сильна. У складі присутні протигрибкові добавки.

Технологія поклейки

Поклейку на стелю довірте професіоналам. Від цього залежить краса фінішної обробки, міцність зчеплення. Клеїти склошпалери на стіни можна самому. При цьому необхідно ретельно дотримуватися всі етапи.

Технологія мало чим відрізняється від звичайних паперових або вінілових шпалер.

Уникайте протягів. Всі вікна і двері повинні бути закритими. Потрібно забезпечити кімнатну температуру в приміщенні (не менше +18 ° С, не вище +25 ° С).

Міцний, надійний результат можливий за умови захисту поверхонь від прямих сонячних променів.

З виворітного боку виробники завжди залишають смужку блакитного або сірого кольору. Підготувати доведеться захисний одяг, оскільки частинки скловолокна можуть подразнювати шкіру. Одяг повинен бути з довгими рукавами і прилеглої до тіла. Потрібні рукавички.

Самі шпалери спочатку розрізаються на смуги, залишаючи невеликий припуск для поєднання малюнка. Смуги необхідно укладати встик. Між краями не повинно бути щілин, зазорів. Клейову суміш наносять тільки на стіни і ретельно покривають поверхні в кутах. На полотна клей наносити не потрібно. Для кращої адгезії складу наносите валиком. Після приклеювання по смузі необхідно пройти валиком або шпателем. Це прибере повітря і зайвий клей. Щоб очистити краї смуг, використовуйте чисту суху ганчірку або губку. Аналогічні вимоги дотримуються до приклеювання на стелю.

До виміряної довжині потрібно додати ще близько 10 см припуску, щоб правильно підігнати малюнок і не допустити браку полотна зверху чи знизу. Розрізати полотна краще ножицями. Ніж може розкришити частки. Зворотний бік має рівну поверхню, відзначається вона сірої / блакитною лінією. Перша смуга повинна починатися від вікна або двері. Сам клей на стіні повинен бути нанесений рівномірно без пропусків. Корисними будуть заздалегідь розкреслені вертикальні орієнтири.

Для вирівнювання полотен використовуйте пластиковий шпатель. Зайве можна видалити гострим канцелярським ножем. Якщо на ділянці є вимикачі і розетки, вимкніть електропостачання в щитку. Тільки після цього можна зняти зовнішні деталі, а в місці розеток і вимикачів вирізати отвір. Приклеєну частину до стінки притисніть шпателем.Обнаруженние після висихання бульбашки можна прибрати, якщо всередину зі шприца ввести трохи клею, а потім щільно розгладити ділянку. Відійшли стики краще обробити клеєм-олівцем, а потім притиснути валиком.

Процес фарбування

Фарбування полотен можна проводити тільки після їх висихання. Як правило, через 1-2 дня після поклейки. В середньому витрата фарби складає близько 500 г в розрахунку на квадратний метр полотна. Нанесення фарби проводиться в два обов’язкових шару. Друге покриття можна проводити не раніше, ніж через 12-20 годин після попереднього.

Фарбування найкраще продаються склошпалери без яскраво вираженого забарвлення. Якщо ж шар фарби буде занадто товстим, то поверхня втратить свій рельєф і привабливість.

Фарби повинні мати на упаковці відповідний напис. Можна використовувати водоемульсійну, водно-дисперсійні типи фарб. Для кращого зчеплення поверхню попередньо обробіть ґрунтовкою. Щоб підкреслити рельєф стін, вибирайте спеціальні шовковисте матові типи фарб.