Розсувні міжкімнатні двері останнім часом набирають популярності серед користувачів. Це відмінне рішення при облаштуванні квартир невеликих площ, оскільки вони дозволяють заощадити простір.

Також придбати розсувні двері бажають ті, хто створює оригінальний дизайн інтер’єру. Розглянемо основні види розсувних міжкімнатних дверей і особливості їх установки.

Різновиди

На ринку розсувні двері представлені в широкому асортименті. Вони можуть складатися з одного, двох або кількох стулок. Залежно від конструктивних особливостей розрізняють:

 1. накладні;
 2. касетні;
 3. складні.

Накладні моделі розсувних дверей є дуже найпростішими в установці, при цьому мають елегантний вигляд. Касетні конструкції більш складні в установці, але вони дозволяють зробити дверне полотно непомітним у відкритому вигляді. Складні двері – конструкції у вигляді гармошки дозволяють не тільки розділити кімнати, але також їх використовують для зонування простору.

Конструктивні особливості – не єдиний критерій класифікації розсувних дверей. Вони також можуть відрізнятися формою – бувають прямокутні, арочні, радісно конструкції.

Для виготовлення використовуються різні матеріали, що дозволяє споживачеві зупинити свій вибір на доступному варіанті. Основними матеріалами виготовлення є:

 • натуральне дерево;
 • ударостійке скло;
 • пластик;
 • МДФ.

Двері можуть виготовлятися з комбінацій цих матеріалів.

Установка

Монтаж розсувних дверей відрізняється в залежності від типу конструкції. Слід зазначити, що для самостійного монтажу, необхідно володіти спеціальним інструментом і, хоча б мінімальними столярними навичками. Всього можна виділити кілька основних етапів установки:

 1. Проводяться виміри дверного отвору і підбирається оптимальна розсувна система.
 2. Підбирається дверне полотно з урахуванням матеріалу стін.
 3. Встановлюється нова дверна коробка, відповідно до принципу роботи розсувної системи.
 4. Далі необхідно встановити напрямні, обмежувачі і стопори.
 5. Потім здійснюється монтаж дверного полотна.
 6. Заключним етапом буде установка фурнітури і декоративних елементів.

Всі роботи необхідно проводити відповідно до інструкцій виробника. Важливо точно проводити виміри, контролювати рівність установки.