Тераса – одне з улюблених місць для відпочинку, а тому власники дач і приватних будинків мріють зробити цей куточок затишним і довговічним. В якості підлогового покриття найзручніше використовувати настил з терасної дошки. Цей матеріал може бути як натуральним, так і створеним штучно. У продажу можна знайти дошку з полімеру і хвойних порід деревини. Давайте розберемося, який варіант краще.

Особливості терасної дошки

Тераса знаходиться на відкритому повітрі. І навіть якщо вона розташована не під тентом, а під повноцінної дахом, Декінг доводиться стикатися з дуже несприятливими погодними умовами. Найбільшу небезпеку становлять два фактори: гниття, викликане бактеріями і грибком, і чергування замерзання / відтавання. Якщо терасна дошка набрала вологу після довгих дощів, а потім вдарив мороз, вода при замерзанні розшириться. В результаті підлогове покриття може растрескаться. Саме тому дуже важливо вибрати матеріал, який не впускає всередину вологу, не боїться грибка і мікроорганізмів, стійкий до перепадів температур і максимально довговічний.

До декінг пред’являють ще два важливих вимоги. Перше – не ставати слизьким при підвищенні вологості – вирішується за допомогою спеціальної обробки поверхні. Друге – екологічність – вимагає використання натуральних матеріалів.

Дерево чи пластик?

На ринку можна побачити безліч різновидів декинга. Його виготовляють не тільки з деревини, а й з ДПК (деревно-полімерного композиту), а також пластика. Пластиковий і полімерний декінг рекламують як більш доступний за ціною і стійкий до несприятливих факторів навколишнього середовища матеріал. Але чи так це насправді?

Перше, що слід врахувати: пластик не здатний конкурувати з деревом за багатьма параметрами. Що б не говорили, деревина набагато менш небезпечна для здоров’я, ніж пластмаса. При горінні вона не виділяє отруйних речовин, дошки, які ви замінили через якихось дефектів, можна спокійно відправити в камін або пустити на господарські потреби.

Дешеві види пластикової або полімерної терасної дошки можуть перевершувати за терміном служби сосну, але більш міцна деревина прослужить набагато довше, особливо при правильній обробці. Так, ви ніколи не отримаєте скалку, якщо спіткнетеся на терасі, підлога якої обшитий пластиковим Декинг. Але зате його поверхню електризується, що не дуже корисно і приємно. А натуральні дошки можна обробити до безпечного рівня без особливих проблем.

Єдиний пункт, за яким пластикова терасна дошка перевершує дерев’яну, – ціна. Покриття з полімеру обійдеться дешевше. Але якщо зіставити термін служби підлоги тераси з лиственничной дошки і пластика, виявиться, що вигода не так вже й велика. До речі, все сказане відноситься до якісних матеріалів. Дешевий низькосортний декинг з натуральної деревини та полімеру однаково поганий.

Хвойні породи – найкращий вибір для відкритих майданчиків

Для створення настилів на вулиці зазвичай використовують хвойні породи деревини. Інформація, що міститься в дошках смола оберігає терасну дошку від вологи і гниття навіть без просочення. Однак цей природний антисептик у різних порід дерева відрізняється і за кількістю, і за складом. Так що не всі хвойники виявляться однаково довговічними.

У магазинах або безпосередньо у виробника можна купити терасну дошку з трьох основних хвойних порід: сосни, ялини і сибірської модрини. Сосна – найпоширеніша і недорога порода, але у неї чимало недоліків. Головний – м’якість: навіть звичайна перестановка меблів може залишити на поверхні подряпини. Ялина складніше знайти, та служить вона майже стільки ж, скільки сосна. А ось терасна дошка з сибірської модрини – ідеальний варіант для будь-яких майданчиків під відкритим небом.

Модринова деревина стійка до гниття. Їй не страшна підвищена вологість. За красою модрина перевершує більшість інших хвойних порід, а по довговічності їй немає рівних. Високосортні терасові дошки з модрини, що пройшли апаратну сушку і спеціальну обробку, служать кілька десятиліть, а при правильному монтажі і регулярного догляду за терасі, створеної вами, гулятимуть ваші онуки.

Чи потрібно просочувати настил з модрини?

Вважається, що модрину необхідно захищати від двох чинників: загоряння і ультрафіолету. Обробка раз в три роки забезпечить дереву довгий термін служби і убезпечить будинок від пожежі. Декоративні кольорові просочення з захисним ефектом можна використовувати за бажанням.