Монтаж плитки, виготовленої з кераміки, відрізняється підвищеною складністю. Вона закріплюється на поверхні за допомогою спеціалізованих клейових розчинів.

З цією метою вони наділені надміцним параметрами по зчепленню. Правильно підібраний склад, що клеїть забезпечує надійне, щільне і пластичне утримання виробів на вертикальній або горизонтальній площині. При цьому виключаються будь-які деформації плиткового шару або відставання його окремих частин.

Склад і переваги

Проводиться клей з використанням цементу, модифікаторів і просіяного піску. Ретельний контроль параметрів кожного компонента і технологічного циклу дозволяє досягати найвищих показників, включаючи:

  • гидрофобность на низькому рівні;
  • адгезію міцну;
  • пластичність ідеальну;
  • найменше значення часу, необхідного для повного застигання;
  • довговічність;
  • морозо- і термостійкість.

Вибір

Слід враховувати можливості майстра, який буде проводити роботи з укладання, його продуктивність і навички. В параметрах клейової суміші необхідно звертати увагу на умови експлуатації – робочу температуру і її перепади, вологість. Чи є в складі добавки антисептичні або протигрибкові. Важливо врахувати призначення – універсальне, для кладки вертикальної або горизонтальної.

Коригувальна швидкість допомагає більш комфортно працювати, знаючи, скільки часу є для вирівнювання розташування кахельних плиток або їх демонтажу в разі допущеної помилки. Спеціалізація клею на певному виді підстави або кахлю дозволить створити більш якісний шар кераміки. Універсальність нанесення позбавляє працівника від потреби замислюватися про те, на поверхню чого потрібно наносити клеїть – сам оздоблювальний матеріал або стіну і підлогу.

Здібності по адгезії і допустимий шар, вид суміші і мінімальний витрата також потрібно зіставляти з поточними потребами. Для душової та ванної, басейну або лазні краще зупинити свій вибір на вологостійких варіантах з добавками антисептичними. Прикраса поверхні печей, порталів камінів і барбекю слід довірити термоустойчивим видам. Балкони відкриті і лоджії без опалення покриваються зсередини керамікою з використанням морозостійких примірників клею. Універсальні модифікації підійдуть для застосування в сухих кімнатах і приміщеннях.