Для установки гіпсокартонних плит при внутрішній обробці стін в приміщенні, найчастіше використовується алюмінієвий профіль. Сукупність якостей матеріалу дає виграш в швидкості, точності монтажу і міцності кріплення.

При оздоблювальних роботах потрібно придбати алюмінієвий профіль швелер, вибравши відповідний за розмірами.

Правила

Весь алюмінієвий профіль можна розділити на наступні типи:

  • стієчний;
  • спрямовує;
  • міжкімнатних перегородок.

Стоєчний варіант призначений для вертикального монтажу, він буде тримати всю конструкцію, тут необхідність міцність, здатність витримати найбільші навантаження і деформації.

Для напрямних елементів профілю головним завданням є створення рівної конструкції по вертикалі і горизонталі. Ці частини визначають розташування стоєчних елементів, і відповідно листів гіпсокартону.

Арочні, виходячи з самої назви застосовують для оформлення вигнутих поверхонь.

Профіль може монтуватися до стіни або стелі, в залежності від того, куди буде вестися установка гіпсокартону.

Етапи

Незалежно від того, де буде кріпитися гіпсокартон – стелі або стінах, першим етапом стане розмітка. Тут важливо точно визначити місця розміщення напрямних, від цього буде залежати вся конструкція.

Спочатку профіль розміщується по краях стелі, по всьому периметру, і кріпитися дюбелями до стіни через кожні 50 см. Після цього направляють встановлюють уздовж, або поперек кімнати, і монтують до стелі. Кожен елемент повинен розташовуватися один від одного на відстані 40-60 см, але при цьому обов’язково враховувати, що на нього повинні лягти краю двох листів гіпоскартона. При цьому, ще один профіль має припадати на середину кожного аркуша. Для кріплення гіпоскартон листів потрібні будуть саморізи, які потрібно вкручувати через кожні 20 см.

Для стінового кріплення принципи залишаються такими ж: на профіль повинні потрапляти краю двох аркушів, посередині плити повинен бути стієчний профіль. До стіни і стелі алюмінієвий каркас кріпиться дюбелями, сам ГКЛ до профілю – саморізами.

Тільки починати треба кріплення напрямних до стелі і підлозі, а вже до по ним ведеться установка стійок і монтаж до стіни. Для посилення каркаса можна встановити поперечні алюмінієві планки. Вони будуть виконувати роль ребер жорсткості, щоб профіль основний конструкції не повело. Відстань між елементами має становити 60 см.