Тільки пластикові вікна з’явилися на ринку, як люди тут же почали сумніватися в тому, наскільки виправдано такі вироби ставити в житлові будинки. В першу чергу, ставилося питання негативного впливу на людське здоров’я.

Подібні обговорення нерідкі і для нашого часу, для багатьох досі не ясно, наскільки ПВХ вікна насправді шкідливі або ж можна їх не боятися і ставити в своєму будинку. Особливий інтерес дане питання викликає у тих сімей, де будинки є маленька дитина – адже про його здоров’я батьки завжди дбають особливо сильно. Як лікарі, так і ті, хто займаються проблемами екології, включаючи громадських діячів, ситуацію розпалюють ще сильніше, в умах сьогодні бачиться істотний розбрід. Пов’язано багато з тим, що вікна оцінюються необ’єктивно, є яскраво виражене бажання людини убезпечитися від шкідливих речовин – але воно надмірно і не має під собою реального обґрунтування.

У пластикових вікнах, які можна знайти на ринку сьогодні, безумовно, є такі сполуки, які в теорії для людини будуть небезпечні, тим не менш, не в тому стані, в якому вони знаходяться в конструкціях.

Про що мова?

ПВХ вікна таку назву отримали не випадково – основний компонент, з якого виготовлена ​​конструкція, називається “полівінілхлорид”. До його складу, в свою чергу, включається ще два речовини, їх концентрації приблизно рівні – етилен, хлор.

За своєю суттю полівінілхлорид – це такий порошок, а значить з метою отримання готової конструкції, яку можна буде використовувати в якості рами, потрібно в нього додати деякі спеціалізовані компоненти – сміливо можна говорити про те, що речовина активним не є, так як воно було розведено , після чого пов’язано.

Нюанс цей гранично важливий, адже в разі, коли речовина знаходиться в неактивному стані, воно на середу навколо не впливатиме негативно, не стане джерелом отруйних речовин, не принесе шкоди людському здоров’ю навіть тоді, коли поблизу подібних вікон люди знаходяться досить довго.

Як кажуть фахівці, свинець, який є стабілізатором, також може бути причиною шкоди здоров’ю. Компонент цей у вікнах присутній в дуже малій концентрації, але тоді, коли людина з цього приводу все ж турбується, він може оформити покупку, при виготовленні якої свинець було змарновано зовсім. Бувають вікна, де його роль відіграють кальцій, цинк.

Особливості промисловості та виробничих процесів сьогодні активно розвиваються, пластикові вікна удосконалюються, запити покупців задовольняються, при цьому сфера працює на випередження.