Облаштовуючи свій будинок, ми, в першу чергу, дбаємо про те, щоб зробити його теплим. А потім беремося за сантехніку, оформляємо стіни і наповнюємо будинок меблями.

Але часто люди забувають, що житло, подібно до людини, в першу чергу, потребує свіжого повітря.

Проблему забезпечення будинку належним повітрообміном вирішує монтаж вентиляції, установкою якої можна зайнятися особисто (або звернутися до фахівця).

Етапи установки

Монтаж вентиляції включає в себе кілька стадій:

  • складання проекту;
  • розрахунок вартості;
  • установку обладнання.

На стадії складання проекту здійснюють розрахунок параметрів повітрообміну.

Спочатку визначають площу приміщення, на якій встановлюють систему вентиляції, і кількість людей, які будуть проживати або проживають на цій площі. Далі визначаються з видом вентиляції.

При плануванні намагаються досягти додаткових цілей:

  • мінімум витрат при максимумі ефективності;
  • вентиляція повинна бути непомітна в інтер’єрі;
  • зручний доступ до системи для здійснення ремонту, перевірки і обслуговування;
  • невелика кількість вигинів.

Після закінчення всіх підрахунків складається схема, на якій необхідно відобразити напрямок потоків повітря і розташування елементів системи, а також список необхідних матеріалів.

Крім основних складових, при монтажі використовується ряд додаткових пристроїв.

До них належать такі компоненти:

1. Повітронагрівачі.

2. Дифузори (пристрій, що розподіляє повітря по приміщенню, використовується на підприємствах).

3. Повітряні клапани.

4. Очищувачі повітря.

Якщо ви вирішите скористатися послугами фахівців, то вони складуть кошторис з точним зазначенням ціни, що дозволить дізнатися суму витрат ще до початку робіт.

Далі слід установка, яка часто складається з декількох етапів, серед яких підготовка, монтаж, перевірка правильності підключення і запуск експлуатації.

Різновиди вентиляційних систем

Залежно від площі і призначення приміщення встановлюють наступні види обладнання:

  • складальну систему вентиляції;
  • припливно-витяжну систему моноблочного типу;
  • побутові вентилятори.

Перший складається з так званих модулів. Встановлюється в спеціальних вентиляційних камерах або на горищах (використовується на підприємствах з великою площею).

Другий вид обладнання є максимально продуктивним і застосовується для квартир, магазинів, офісів, ресторанів і подібних невеликих об’єктів.

Принцип його роботи полягає в тому, що свіже повітря заходить з вулиці і завдяки системі воздухоотводов рівномірно розподіляється по всьому приміщенню. А відпрацьоване повітря виходить через витяжний отвір.

Побутові вентилятори використовуються в тій місцевості, де клімат забезпечує природну тягу повітря (це можуть бути сільська місцевість, територія поблизу зелених насаджень).