Душ у ванних кімнатах може обладнуватися незалежно від розмірів заданого приміщення.

Але є одне «але»: у маленьких ванних кімнатах душ замінює стандартну ванну, а відтак скоротити настільки обмежений простір, а в великих – її доповнює, будучи окремим місцем для швидкого і зручного здійснення гігієнічних процедур.

Облаштувати місце для душа можна трьома способами: вибудувати душовою відсік, встановити душову кабіну або душовою куточок.

Найпростіший варіант – купити душову кабіну кутову. Вона не займе багато місця, а в силу своєї простоти не відрізняється високою вартістю. Однак про плюси даного виду поговоримо трохи нижче. Для початку розглянемо душовою відсік.

Душовий відсік

Душовою відсік – рішення для ванних кімнат, необмежений в площі, адже для його облаштування потрібно досить вільного місця. Відсік є огороджене незамкнуте простір будь-якої форми і розмірів.

Стінки, як правило, шикуються з вологостійкого гіпсокартону і обробляються керамічної або мозаїчною плиткою. Підведення води до відсіку здійснюється прокладкою труб, зошитах у водонепроникні пластики (коріан, пінополістирол і інші) з подальшим підключенням змішувачів для душу, для чого застосовуються фітинги латунні або мідні.

Злив в душовому відсіку може облаштовуватися двома способами: або за допомогою вбудованого в підлогу чи окремого піддона (емальованого чавунного або сталевого, керамічного, акрилового, мармурового і т. д.), Під яким ховаються всі комунікації, або через зливний отвір, обладнане безпосередньо в підлозі.

Душова кабіна

Повна протилежність відсіку – душова кабіна, є повністю закритим простором з піддоном, стінками, шторками, дахом, всієї електричної начинкою і необхідними аксесуарами.

При установці душової кабіни слід строго дотримуватися правил безпеки при роботі з електроприладами. Каркаси кабін виготовляються з алюмінію з водостійким покриттям (біла або кольорова емаль, хром), шторки – з пластика, оргскла або загартованого скла, а піддони для душових кабін роблять із тих же матеріалів, що і для відсіків.

Душовий куточок

Щось середнє між відсіком і кабіною є душовою куточок, який передбачає установку піддону і підключення комунікацій – як в відсіку, і наявність огорожі зі шторками – як у кабіни. Істотна відмінність куточка від кабіни полягає у відсутності внутрішніх стінок і даху.

Куточок облаштовується біля обробленою керамічною плиткою або мозаїкою стіни або, що зустрічається найчастіше, в кутку приміщення. Для повноцінного функціонування душового куточка, на відміну від варіанту з кабіною, необхідні монтажні деталі (труби, фітинги, гайки тощо.) І змішувачі, купити які потрібно окремо.