Піноблоки – сучасний вид будматеріалів. Щоб звести з них будинок, потрібно послідовно виконати кілька етапів.

Проектування

Будівництво приватного будинку з піноблоків, як і будь-якого іншого, починають зі складання проекту. Оптимальний варіант – замовити проектування будинків. Професійні проектувальники складуть план майбутньої будови з урахуванням особливостей будматеріалу, кліматичних умов, побажань замовника, інших нюансів.

Якщо є досвід будівництва, знання архітектури, можна особисто зайнятися проектом будинку. При його розробці слід враховувати:

  • Площа всіх стін. Якщо для їх зведення будуть використовуватися блоки різних марок, для кожної потрібні окремі розрахунки.
  • Розміри віконних, дверних прорізів. Їх величину необхідно відняти від сумарної площі стін.
  • Площа бічної грані піноблоку. Вона стане дільником, на який потрібно розділити показник площі стін будинку.
  • Такі розрахунки допоможуть точно дізнатися, яка кількість піноблоків потрібно для зведення конкретного об’єкта.

Крім кількості будматеріалів, в проекті важливо відобразити величину ділянки, кількість кімнат, їх розташування відносно один одного, а також схему комунікацій.

Поетапне будівництво

Першим етапом створюють котлован під основу об’єкта, роблять фундамент. Залежно від запланованої навантаження, типу грунту він може бути:

  • Стрічковим (монолітним, збірно-монолітним).
  • Пальових.

Готове підставу захищають гідроізоляційним матеріалом від затоплення, руйнування вологою. Виконують прокладку запланованих елементів комунікації.

Приступають до наступного етапу – створення каркаса будинку. Стіни вибудовують рядами. Для фіксації застосовують спеціальний клей або розчин. Його наносять на горизонтальну і вертикальну площину блоків. При їх монтажі постійно користуються будівельним рівнем. Чітко стежать за розчинними швами. Їх роблять однаковими, по ширині не перевищують 1 см. Інакше тепловтрати будуть занадто великими, зберегти тепло в будинку не вдасться.

У місцях майбутніх вікон і дверей використовують перемички із залізобетону, що підвищують міцність конструкції. Перекриття роблять дерев’яними. Бруси попередньо обробляють засобом захисту від гниття, комах.

Після закінчення роботи з будівництва стін переходять до створення даху. Зовні обов’язково облицьовують піноблоки цеглою, сайдингом, штукатуркою. Додаткову фасадну теплоізоляцію не виконують.