Це завдання можна вважати досить непростим. Братися за його вирішення, не маючи достатнього досвіду, насправді небажано. Неправильні дії призведуть до дуже неприємних наслідків, що закінчиться, в кращому випадку, ремонтом в санвузлі, а в гіршому – затопленням сусідів внизу.

Втім, міняти унітаз доцільно лише в разі його значних пошкоджень (тріщин або відколів), через які він починає протікати. Отже, якщо ви все ж вирішили виконати роботу своїми силами, не вдаючись до допомоги професіоналів, постарайтеся чітко дотримуватися наступних рекомендацій. Але варто зазначити, що установка сантехніки цілком доступна, тому в багатьох випадках краще викликати майстра. Насамперед, запасіться всім необхідним.

Для роботи вам буде потрібно чимало: розвідний ключ, дриль, прокладки та ущільнювачі, сантехнічні болти і штифти, клей для поверхонь з ПВХ, а також сантехнічний герметик, в якості якого можна використовувати силіконову мастику. Акриловий герметик в даному випадку не підійде. Зрозуміло, крім усього іншого, придбайте новий унітаз, при цьому переконайтесь, що вам потрібна саме така модель, адже вона може не відповідати каналізаційним відводів у вашій квартирі. При необхідності купіть відразу і водопровідний шланг, а також гофровану трубу, яка з’єднує унітаз з каналізацією.

Перед початком заміни унітазу необхідно зробити виміри, причому поставитися до їх точності слід дуже серйозно. Відповідно до отриманих результатів розмітьте підлогу для свердління отворів під кріпильні болти. Пам’ятайте, що вони повинні бути просвердлені строго вертикально і абсолютно точно, без зсувів, інакше болти при закручуванні перекосів і унітаз трісне або навіть розколеться. Тут, звичайно, потрібен непоганий досвід роботи з дрилем. Якщо підлога покрита плиткою, кріплення болтами неможливо. У цьому випадку буде потрібно приклеювання унітазу.

Встановивши унітаз на місце, переконайтеся, що він розташований рівно і його зливний отвір точно збігається з каналізаційною трубою, і потім виконайте герметизацію, акуратно завдавши по периметру мастику. Надлишки її приберіть відразу. Тільки після цього допускається фіксація за допомогою болтів.

Тепер приходить черга зливного бачка. Зберіть поплавковий механізм і закріпіть його згідно з інструкцією, після чого встановіть бачок на унітаз в рівному становищі, зафіксуйте болтами і підключіть до водопроводу. Зробивши пробний пуск і злив води, перевірте герметичність всіх з’єднань.