Світлодіодне освітлення, крім довговічності і економічності, дозволяє зробити лінійне освітлення або підсвічування практично необмеженої довжини. Останнім часом набирають популярність так звані світлові лінії.

Що це? Які способи реалізації? Дорого це? Який функціонал? Давайте спробуємо відповісти на ці питання …

Світлові лінії є дизайнерським рішенням від https://abclight.ru/solutions/design/ в сучасних інтер’єрах.

Що таке світлові лінії?
Світлові лінії це лінійні світлодіодні світильники, які можна встановлювати в натяжні стелі, гіпсокартонних стелях, стінах, або навіть вбудовувати в підлогу приміщень.

Світильники можуть виконувати роль як основного освітлення, так і декоративного підсвічування. Якщо світлові лінії використовуються як основне освітлення, то в якості джерел світла використовуються світлодіодні стрічки або лінійки на ультраяскравих світлодіодних чіпах 2835, 5630, 5730 і ін.

Світлові лінії можна вбудовувати в стелі і стіни приміщень.

Які способи реалізації світлових ліній?

Найпростішим і недорогим способом реалізації світлових ліній в натяжній стелі є розміщення світлодіодних джерел світла в міжстельовому просторі. Тобто світлодіоди кріплять на металевий каркас до чорнової стелі, а потім натягують плівку натяжної стелі. Додатковим плюсом такого рішення є те, що в вимкненому стані нічого не видно. Тільки рівну стелю. Лінії проявляються у включеному стані.

Як каркас для світлових ліній використовується профіль для гіпсокартону, який виконує ще й функцію тепловідведення.

Подібна конструкція дозволяє реалізувати різні дизайнерські задумки.
Металевого профілю можна надати будь-яку форму. До профілю монтується світлодіодна стрічка. В результаті можна отримати реалізувати найсміливіші задуми та ідеї!

Світлові лінії в натяжній стелі. Якщо задурити, то можна реалізувати навіть такий варіант!

Але такий підхід дозволяє реалізувати світлові лінії тільки на стелі. Якщо ж Ви хочете зробити світлові лінії з переходом на стіни, то тут краще використовувати різні алюмінієві профілі з екранами. Подібні профілі бувають як для натяжних стель, так і для гіпсокартонних, пластикових, дерев’яних і т.д. Відмінною особливістю є наявність светорассеивающего екрану, який закриває світлодіодну стрічку.

Профіль для світлових ліній в натяжній стелі.

Профілі бувають різної ширини. Світлові лінії можна вмонтувати і в стелі з гіпсокартону.
Алюмінієвий профіль дозволяє створити перехід світловий лінії зі стелі на стіни. Світлові лінії прикрашають будь-який інтер’єр.

Скільки коштують світлові лінії? Дорого це?

Реалізація дизайнерського капризу у вигляді світлових ліній в інтер’єрі дешевої бути не може… Вартість складається з безлічі складових: дизайн-проект і розрахунки, профілі, світлодіодні стрічки, лінійки або модулі, блоки живлення і контролери, сам монтаж і пуско-наладка. Застосування спеціальних алюмінієвих профілів для світлових ліній, якісних світлодіодних стрічок і блоків живлення від провідних світових брендів також призводить до подорожчання проекту. Але воно того варте!

Що можуть світлові лінії?
Оскільки світлові лінії реалізуються в основному на базі світлодіодних стрічок або лінійок на 12 або 24 вольта, то таким освітленням або підсвічуванням можна управляти за допомогою спеціальних контролерів і диммеров. Дистанційно можна регулювати яскравість освітлення, змінювати кольоровість від “теплого” до “холодного” і навіть реалізовувати різні светодинамические ефекти! Можливості обмежені тільки Вашою фантазією і гаманцем)