Мастика на бітумній основі – це сучасний високотехнологічний матеріал, який широко використовується в будівництві, прокладанні трубопроводів, облаштуванні та підвищенні гідроізоляційних характеристик будівель і споруд. Розрізняють два основних види: гарячу і холодну.

Бітумна мастика має в’язку консистенцію. Матеріал виготовляється на основі смоли, до складу також додаються полімерні добавки, кварц, азбест, тальк, доломітове крихта, інші компоненти.

Види

Для різних умов застосування використовуються мастики холодного і гарячого приготування.

Гарячі марки представляють однорідний склад чорного кольору, в якому є такі компоненти: нафтові бітуми, гумова крихта та полімерні або мінеральні добавки. Безпосередньо перед практичним використанням матеріал розігрівається до 150 ℃ -180 ℃, при якому починається плавлення бітуму, і він набуває необхідну технологічну пластичність. Після охолодження складу мастика твердне, формуючи на поверхні монолітний водонепроникний шар.

Гаряча мастика готується безпосередньо на місці виконання робіт і вимагає суворого дотримання правил техніки безпеки. Вона дешевше холодних марок, тому матеріал доцільно використовувати при значних обсягах будівництва.

Холодні марки не вимагають попереднього розігрівання. Ця перевага досягається за рахунок наявності в їх складі розчинника, який забезпечує необхідну плинність (під час робіт) і затвердіння шару (після випаровування розчинника). Вони реалізуються в уже готовому вигляді, не вимагають нагрівання перед використанням, більш безпечні. У порівнянні з гарячою бітумною гідроізоляцією вони коштують набагато дорожче.

Застосування

Бітумні мастики застосовуються у виготовленні будівельних матеріалів та будівництві. Їх використовують при виробництві плит перекриттів і стінових конструкцій, гідроізоляційної обробки підземних комунікацій. Незамінний при облаштуванні фундаментів, підвалів, покрівель.

Гідроізоляція – основна функція. За допомогою даного матеріалу забезпечують захист труб водопроводу і каналізації, газо- і нафтопроводів. Він затребуваний для запобігання шкідливого впливу вологи на бетонні, залізобетонні, дерев’яні та армокам’яних конструкції. Склади використовують для антикорозійної обробки зварних швів машин і агрегатів, гідроспоруд, автомобілів, спеціальної техніки. А також в якості клею для з’єднання цегляної кладки з облицювальної кахельною плиткою, в покрівельних роботах – для приклеювання рулонних матеріалів.

Бітумна смола широко застосовується в дорожньому будівництві. З її допомогою виконується закладення тріщин в асфальтобетонних покриттях, закладення швів і западин в дорожньому полотні. Особливо затребувані гарячі склади, які можна швидко підготувати до нанесення на великі площі безпосередньо на місці виконання робіт. При ремонті доріг бітум розігрівають в спеціальних закритих ємностях до припинення піноутворення, що свідчить про виділення всієї вологи з матеріалу. Тільки після цього вносяться наповнювачі, що дозволяють значно збільшити терміни експлуатації дорожнього покриття.

Переваги

Мастики холодного і гарячого застосування ефективно захищають від вогкості будь-яку поверхню. Вони перешкоджають утворенню та поширенню грибка і цвілі. На конструкціях формують монолітне водонепроникне покриття без швів і стиків.

Легко наносяться ручними або механічними засобами (пензлем, валиком, тампоном, компресором-розпилювачем та ін.). Спеціальна кваліфікація для працівників не потрібно.

Покриття з бітумної мастики має високу механічну міцність, не розтріскується, витримує перепади температури в широкому діапазоні (від -50 ° С до + 100 ° С). Для кожної кліматичної зони виробники пропонують марки зі спеціальними властивостями: резино-бітумні, бітумно-масляні, епоксидно-бітумні, полімерно-бітумні і т. д.

Мастики на бітумній основі мають відмінні клейові властивості, що дозволяють їх використовувати для з’єднання будівельних і декоративних матеріалів, в обробці днищ човнів, різноманітних дерев’яних конструкцій (огорож, перекриттів, риштувань тощо.).