Існує два види душових кабін: з відкритим верхом і закриті моделі. Давайте розберемо, які у них є особливості та функції.

Відкриті душові кабіни

Це конструкції без стельової панелі, та й стінок у них зазвичай дві (іноді і зовсім одна), решта – стіни приміщення. Такі душові кабіни мають тільки основні функції, деякі можливості просто не реалізовуються через відсутність даху.

Установку потрібно проводити особливо якісно, ​​щоб забезпечити герметичність.

Практичних за всіма характеристиками душовою куточок поступається повноцінній душовій кабіні, єдине – він більш компактний (по-перше, за розмірами, по-друге, можна встановити двері, які будуть відкриватися всередину).

Закриті душові кабіни

Такі конструкції простіше монтувати, так як не треба пристосовувати для кріплення навколишній простір, потрібно тільки зібрати бокс.

У бюджетних моделей функціонал простий – тільки душ. У більш складних пристроїв може бути безліч функцій:

  • Гідромасаж – одна з найпопулярніших опцій душової кабіни, дозволяє зняти втому м’язів, поліпшити обмін речовин. У дешевих моделях масаж вертикальний, в більш дорогих – горизонтальний (підставою є не піддон, а ванна).
  • “Турецька баня”. У душовому боксі, за допомогою парогенератора і вентилятора, створюються умови, аналогічні хамам: близько 100% вологості, температура 40-50 С. Щоб ця функція (і гідромасаж) працювала, в трубах має бути тиск близько 3 бар.
  • Тропічний душ. Створює дрібні крапельки води і розбризкує їх по душовій кабіні. Такий душ дозволяє зняти втому. Рекомендується перед сном.
  • Контрастний душ. Змінює потоки гарячої та холодної води, корисний для загартовування. Рекомендується робити з ранку, так як душ дозволяє підбадьоритися.
  • Ароматерапія. Повітря в боксі насичується ароматом будь-якого бальзаму, розташованого в спеціальній ємності.
  • Вентиляція. У бюджетних пристроях сприяє повноцінному диханню, в дорогих – покращує дію деяких функцій душового боксу, наприклад, хамам.
  • Хромотерапія. Завдяки вбудованим светодиодам можна налаштувати колір душових струменів. Причому функція не просто робить душ цікавим заняттям, а також має оздоровлюючий ефект.
  • Голосове керування. Дана опція є тільки в елітних моделях, з її допомогою можна змінювати напір води або включати будь-які функції.

Купити душову кабіну, яка буде недорогий, але при цьому функціональної, можна в інтернет-магазині.

Там зазвичай великий асортимент, та й якість виробів само по собі часто краще, так як продукція не зберігається на різних складах (іноді і зовсім доставка здійснюється від виробника).