Далеко не завжди є можливість використовувати міжкімнатні двері виключно з натуральних матеріалів. Мова йде про дерево. Наприклад, у ванній кімнаті рівень вологості достатньо високий.

Лакофарбові покриття можуть виконувати функцію захисту від вологи. Але якщо розглядати цей варіант на довгостроковій перспективі, то стає зрозуміло, що він далеко зовсім не ідеальна.

Що таке екошпон?

Зазначений матеріал являє собою синтетичну плівку, якою за допомогою спеціалізованих засобів був додана фактура і текстура натурального дерева. Чи варто говорити про те, що навіть найдорожчий натуральний шпон практично не відрізнити від екошпон (візуально).

Єдиною істотною відмінністю вважається екологічність. Але і тут виробники зуміли поліпшити якість продукту. Існують два варіанти матеріалу, з якого виготовляється екошпон:

  • полівінілхлорид;
  • поліпропілен.

Перший варіант значно дешевше. Але він і не може вважатися екологічним. Полівініхлоріда прийнято вважати застарілим. У майбутньому він взагалі піде з ринку. Адже навіть при попаданні на його поверхню сонячних променів, він починає виділяти токсичні сполуки в навколишнє повітря.

Подібний варіант не прибутк для використання в дитячих кімнатах і житло в цілому.

Поліпропілен: екологічність і безпека

Поліпропілен позбавлений зазначених недоліків. Двері з його використанням можуть використовуватися абсолютно в будь-яких умовах (навіть в гаражі). Негативні температури (до – 30) переносяться більш ніж стійко.

Матеріал не тріскається і не втрачає експлуатаційних характеристик. Будь екошопон дуже легко очищає від практично будь-якого роду забруднювачів. Природно, в якості засобу для чищення настійно рекомендується використовувати виключно побутову хімію (без наявності хлору).

Не рекомендується розташовувати поруч з дверима нагрівальні прилади (обігрівачі, сушки і т. д.). Якщо двері розташовується в безпосередній близькості від радіатора (1 см) опалення, екошпон не рекомендується використовувати.

Більшість дизайнерів впевнене в тому, що за екошпон майбутнє. Він доступний кожному, однак надає неймовірний простір в виразних засобах, не завдаючи шкоди практичності.