Навряд чи варто говорити про те, що установка пластикового вікна в дерев’яному будинку пов’язана з деякими труднощами. Сенс полягає в тому, що в залежності від геолокації дерев’яного будинку, усадка може проходити від п’яти років до п’ятнадцяти.

Природно, буде дуже неприємно якось прокинутися від тріску – будинок просто розчавить вікно. Однак, це може статися лише в тому випадку, якщо монтаж буде виконаний некоректно.

Підготовка до встановлення пластикового вікна

Спочатку слід зазначити, що величина усадки може досягати шести сантиметрів. Тобто уявіть тільки, стіна може стати нижче аж на 6 сантиметрів за якихось п’ять років.

Для коректного встановлення буде потрібно вжити таких заходів:

  • вибрати паз під брус;
  • створити окосячку або обсадку;
  • виконання додаткового гребеня (якщо мова йде саме про пластикові вікна).

Потрібно розуміти, що подібний підхід дозволить зробити так, щоб колоди стіни зміщувалися, але при цьому не чинили тиск на раму вікна. Крім цього рекомендується залишити достатню кількість місця над вікном.

Як правило, обсадка в дерев’яних будинках виконується менше віконного прорізу на 6-8 см. Подібний підхід гарантовано дозволить виключити проблеми в майбутньому.

Перед тим, як встановити віконні лафети настійно рекомендується використовувати рулонну клоччя. Цей матеріал дозволить гарантовано захистити приміщення від скрипів, які можуть виникати під час усадки будинку.

Беручи всі вищезазначені рекомендації можна провести монтаж пластикових вікон самостійно. Головне – дотримуватися зазор між окосячка і верхньому краєм віконного отвору.

В цілому, експлуатація пластикових вікон дає можливість комфортно проживати в дерев’яному будинку. Навряд чи варто говорити про те, що основною проблемою дерев’яного будинку є опалення.

Точніше кажучи, проблемою є відведення водяної пари, який слід відводити назовні. В іншому випадку він конденсується на дерев’яних стінах, що в подальшому може призводити до гниття.

Пластикові вікна можуть регулювати мікроклімат в приміщенні. Крім того, наявність склопакета гарантує збереження тепла всередині приміщення, а також звукоізоляцію.