Цемент – це один з основних будівельних матеріалів. Його використовують для виготовлення бетону, будівельних сумішей і розчинів, азбестоцементних виробів. Він необхідний на всіх етапах будівництва.

Основні види

В даний час налічується більше 30 видів цементу. Вони розрізняються за основним мінералу, використовуваного в продукті. Варто перерахувати найбільш вживані в будівництві види цементу:

· Портландцемент отримують в результаті подрібнення портландцементного клінкеру і гіпсу. Цей матеріал і його різновиди (розширюється, глиноземистий, пуццолановий та ін.) В залежності від використовуваних добавок. Це основний матеріал в будівництві.
· Кольоровий цемент. Виходить, якщо до сухої суміші додати барвник. Цей будівельний матеріал використовують в декоративних цілях.
· Гідрофобний цемент. Його отримують в результаті змішування гіпсу, подрібненого клінкеру і гидрофобизирующей добавки. В результаті на готовому виробі утворюється водовідштовхувальна плівка. Готовий бетон поглинає менше води і стає морозостійким. Гідрофобний цемент добре підходить для створення фундаментів, а також для використання в умовах високої вологості.
· Жужільний цемент. Його отримують в результаті змішування гіпсу або вапна з подрібненими шлаками. Застосовують для виготовлення цементних штукатурок і інших розчинів. Якщо в складі вапно, а не гіпс, то шлаковий цемент використовують при виробництві автоклавних виробів.
· Швидкотвердіючий цемент. Як зрозуміло з назви, має підвищену швидкість схоплювання і затвердіння. Такого ефекту вдається домогтися за рахунок використання комплексу спеціальних добавок.

Клас міцності

Важлива характеристика цементу – це міцність. Вона позначається літерою М і числом, що вказує, яке навантаження здатний витримати матеріал. Для цементу мінімальне значення М100. Це означає, що готовий розчин витримує навантаження 100 кг / см2. Максимальна марка – М500. Чим вище рівень міцності цементу, тим міцніше і довговічніше буде бетон і виріб з нього.

Для робіт з фундаментом бажано використовувати цемент М400-М500. Для кладки невеликий висотності буде досить М300 і вище. Для оздоблювальних робіт підійдуть М300 і нижче.

Як вибрати і де зберігати?

При виборі цементу потрібно враховувати безліч чинників крім міцності і типу. Необхідно подивитися на упаковку. Оптимальним вважається зберігання цементу в двошарових паперових мішках. На них повинен бути вказаний термін придатності і дата виготовлення, проставлені всі маркування. Упаковку потрібно обмацати: не повинно бути грудок, спресованих або злиплих шматків. Показовими в цьому сенсі кути, т. К. Тут цемент твердне в першу чергу.