Для обробки стель і стін найбільше поширення отримала саме гіпсова штукатурка, яка прекрасно вирівнює поверхню і є екологічно безпечним матеріалом. Багато професійних будівельників та робітників віддають перевагу саме цьому різновиду штукатурки.

До складу гіпсової штукатурки входить гіпс і різні легкі наповнювачі. Головна їх мета, знизити фактичне споживання матеріалу, зробити його використання більш економічним. Крім цього, в складі знаходяться добавки, які дозволяють значно поліпшити якість матеріалу. Штукатурка краще зчіплюється з поверхню, створює рівне і міцне покриття.

Хочеться відзначити, що і швидкість просушування в даному випадку набагато вище. Немає необхідності додатково вирівнювати поверхню, а значить, це знову-таки дозволяє помітно заощадити, і компенсувати різницю між цементної і гіпсової штукатуркою.

Суха гіпсова суміш найчастіше проводиться в спеціальному мішку, в ньому ж вона і доставляється на будівельний майданчик. Перш ніж придбати подібний товар, необхідно перевірити його якість. Зазвичай, термін зберігання штукатурки при кімнатній температурі 6 місяців. Варто врахувати, що такі терміни доречні, тільки якщо товар зберігався правильно. Дата виготовлення повинна бути надрукована на самій упаковці. Після розтину термін зберігання помітно зменшується.

Головне завдання гіпсової штукатурки – попереднє вирівнювання поверхонь, перед нанесенням завершальній декоративного оздоблення. Застосовується в основному в житлових приміщеннях. Завдяки тому, що гіпсова штукатурка може наноситися товстим шаром, вона прекрасно маскує всі нерівності. З її допомогою можна приховати навіть грубі дефекти, різні великі тріщини і дірки. Зараз можна вибрати гіпсову штукатурку абсолютно різних виробників, і різної цінової категорії, хоча великої розбіжності у вартості спостерігатися не буде.