Оздоблення стін в дитячій рідкими шпалерами дозволяє створити цікавий інтер’єр, поліпшити теплоізоляційні і шумоізоляційні характеристики приміщення і отримати довговічне покриття.

У порівнянні з рулонної продукцією, суха суміш, яка наноситься на стіни в напіврідкому стані, довговічніша, ремонтопригодна і менш схильна до стирання.

Вимоги до якості і кольору

Для дитячої кімнати підходять будь-які рідкі шпалери з тих, що пропонують сучасні виробники. Головне – купувати продукцію, яка продається в нормальних магазинах або на сайтах. Але варто використовувати в дитячій рідкі шпалери, придбані «з рук», які мають нехарактерний колір, сумнівний запах, грудкувату консистенцію, ознаки забруднення або псування.

За кольором обмежень немає, але психологи запевняють, що в дитячій краще використовувати приємні, спокійні тони, так як дитина в цій кімнаті не тільки спи, а й грає, займається творчістю, робить домашні завдання. Вибір кольору і малюнка можна довірити дитині, але якщо він хоче, щоб на стінах було щось яскраве і строкате, батькам краще відмовити від такого вибору. Агресивні забарвлення створюють навантаження на нервову систему. Підсумком можуть стати головні болі, безсоння, дратівливість.

Підготовка стін і нанесення
Шпалери продаються у вигляді суміші, розкладеної в поліетиленові мішки. Виробник дає інструкцію по розведенню і нанесення. Етапи роботи:

  • підготовка стін;
  • розведення матеріалу;
  • витримування для набухання;
  • нанесення;
  • монтаж плінтусів, світильників.

Стіни готують стандартно: штукатурять, шпаклюють, ґрунтують. Якщо є сильні нерівності, їх краще закрити, а дрібні вади можна залишити так, тому що в процесі обробки вони вирівняються. Суміш висипають в тару відповідного розміру, краще в відро або глибокий таз, додають теплу воду, розмішують будівельним міксером і залишають на 10-12 годин, щоб волокна ввібрали воду і набрякли. Після цього набирають на шпатель невелика кількість, накладають на стіну і розрівнюють.

Суміш дуже зручна і проста в нанесенні, так що складно допустити помилки. Якщо ж на якійсь ділянці результат не подобається, суміш знімають і тут же наносять заново. Головне, щоб стіна була чистою і не курило, інакше при роботі суміш поміняє колір. Коли вся поверхня буде облицьована, залишають кімнату на кілька днів до висихання. Зазвичай покриття готове до експлуатації через 48 годин.