При оформленні віконних прорізів у своїй квартирі кожна людина замислюється над кращим вибором з численних варіантів, представлених на сучасному ринку продажів. Як правило, в результаті довгих роздумів покупець зупиняється перед думкою, що краще придбати для квартири – горизонтальні або вертикальні жалюзі? Поговоримо на цю тему більш детально в статті.

Щоб визначитися з вибором слід розглянути переваги і недоліки кожного типу жалюзі. В першу чергу, поговоримо про горизонтальні жалюзі, які вже в давні часи були відомі як спосіб оформлення вікон в офісних приміщеннях. На сьогоднішній день горизонтальні жалюзі знайшли широку область застосування в сучасних житлових квартирах. Багато дизайнерів використовують жалюзі горизонтального типу при облаштуванні квартир в багатоповерхових будинках.

Горизонтальні конструкції можна сміливо називати найбільш популярним видом жалюзі. Їх конструкційна особливість полягає в простоті: в якості основних складових такі жалюзі припускають використання двох паралельно розміщених горизонтальних планок. Між ними розміщують ламелі, які скріплені міцними нитками. Виконуючи регулювання горизонтальних жалюзі, користувач смикає за нитку, що сприяє зміні положення ламелі. В результаті чого рівень освітлення в кімнаті змінюється. Однак варто згадати, що конструкції характеризуються наявністю як достоїнств, так і недоліків.

Ви можете купити жалюзі будь-яких типів від https://kolorit.kiev.ua з безкоштовним виїздом замірника в Києві, в Харкові, Дніпрі, Одесі.

Переваги горизонтальних жалюзі:

 1. Можливість використання в різних варіаціях. Горизонтальні жалюзі можна вішати не тільки на стіну, але і у ванній кімнаті, шафі, закривати ними ніші і розділяти площу приміщення на окремі зони;
 2. Легкість в догляді;
 3. Можливість часткового ремонту.

Мінуси горизонтальних жалюзі:

 1. Крихкість конструкції, якщо жалюзі виготовлені з пластику;
 2. Алюмінієві горизонтальні жалюзі відрізняються гучністю роботи.

Переваги вертикальних жалюзі:

 1. Зовнішня естетичність. Важливу роль відіграє можливість розкриття в різні боки;
 2. Легкість часткового ремонту;
 3. Різні варіанти дизайну;
 4. Їх можна прати в режимі дбайливого прання.

Мінуси вертикальних конструкцій:

 1. Якщо при виробництві використана тонка тканина, то термін експлуатації виявиться невеликим;
 2. Їх неможливо встановити на стулку і при бажанні відкрити вікно потрібно зрушувати конструкцію цілком.

Дізнавшись переваги і недоліки кожного виду жалюзі, можна зробити остаточний вибір виходячи зі свого смаку.