Будь-яке вікно має уособлювати собою світлопроникність, невимогливість у догляді, функціональність і привабливий вигляд.

Які види віконних систем відповідають цим вимогам? У цьому питанні потрібно добре розібратися.

Дерев’яні вікна

Сучасні вікна з дерева виготовляють в повній відповідності з діючими світовими стандартами, чого не можна сказати про ранні зразках таких конструкцій.

У наш час застосовують сучасну поворотно-відкидну фурнітуру, що представляє собою систему для управління вікнами.

Дерев’яні вікна комплектують також водовідливу і захисними накладками, які забезпечують конструкціям захист від забруднень і атмосферних опадів.

Для виготовлення дерев’яних вікон зазвичай використовують клеєний брус, просочений спеціальними складами.

Просочення забезпечує деревині стійкість до зовнішніх впливів, але погіршує повітрообмін між зовнішнім середовищем і приміщенням.

Склади для просочення до того ж не надають дереву необхідну вогнестійкість, тому вікна з нього слід оберігати від полум’я.

Термін служби сучасного дерев’яного вікна може складати до 50 років, склопакета – до 20 років, а фурнітури – до 25 років.

Металопластикові вікна

Їх ще часто називають пластиковими вікнами. Металопластикові вікна та пластикові вікна – це різні назви одних і тих же конструкцій, виготовлених з пластикового профілю.

Примітно те, що хоча вікна називають металопластиковими, металеве армування не використовують в криволінійних елементах конструкцій через їх технічних особливостей.

Для виробництва металопластикових вікон використовують профіль, що виготовляється з полівінілхлориду (ПВХ). У нього вставляють оцинкований металопрофіль для додання конструкціям необхідної жорсткості.

Сучасний пластиковий профіль зазвичай складається з певної кількості камер, через що його називають багатокамерним.

Наявність таких повітряних просторів забезпечує вікнам необхідні теплоізоляційні властивості.

Полівінілхлорид, що використовується для виробництва віконного профілю, важко запалюється і погано горить.

Більш того, виготовлені з нього конструкції мають здатність самозатухаючим, що дозволяє розглядати їх як пожежобезпечну продукцію.

Що стосується терміну експлуатації металопластикових вікон, то він становить в середньому 40-45 років.

Порівняльні характеристики металопластикових та дерев’яних вікон:

1. Для виготовлення дерев’яних вікон потрібно 20-50 днів, що дуже багато в порівнянні з аналогічними металопластиковими конструкціями, виробництво яких здійснюється всього за 3-7 днів.

2. Монтаж вікон з дерева виробляється значно складніше, ніж аналогічних конструкцій з металопластику, та й до того ж він вимагає ретельної попередньої підготовки віконних прорізів.

3. І металопластикові, і дерев’яні вікна практично не пропускають через себе повітря, що змушує проводити регулярне провітрювання приміщень.

Як альтернативу цьому, в металопластикових конструкціях можна використовувати спеціальний проточний механізм, а в дерев’яних – вентиляційний клапан.

Такі додаткові елементи забезпечують надходження в приміщення необхідної кількості свіжого повітря.

4. В плані експлуатації дерев’яні вікна сильно програють аналогічним металопластикових конструкцій. Вони погано протистоять дії вологи, сонячних променів і вогню.

При тривалому перебуванні під прямим впливом сонця дерев’яні вікна втрачають свій первісний колір. Вони бояться також подряпин – поява будь-якого, навіть незначного такого дефекту вимагає перефарбовування всього вікна.

Перш за все не спостерігається у металопластикових вікон, за винятком хіба що легкого зміни відтінку і деформування рами при тривалому впливі на неї сонячних променів. Але якщо таке трапиться, то доведеться міняти все вікно.

5. Звукоізоляційні властивості металопластикових та дерев’яних вікон визначаються виключно виробником і якістю виготовлення склопакетів, встановлених в таких конструкціях.

6. Вікна з металопластику можуть бути трикамерні і п’ятикамерного, великими і маленькими, арочними і прямими. Такі конструкції піддаються ламінування будь-яким вподобаним кольором.

Металопластикові вікна через наявність армування зазвичай комплектують склопакетами з двох і більше камер. У різний колір фарбувати можна також дерев’яні вікна. Їм можна надавати арочну форму, але не будь-який розмір.

7. Вікна з дерева можна використовувати зі спеціальною алюмінієвою накладкою, яка надає їм зовсім іншу якість.

8. Дерев’яні вікна коштують значно дорожче, ніж аналогічні металопластикові конструкції, що пояснюється трудомісткістю їхнього виробництва і застосуванням дорогої добірної деревини.

Використовуючи вищевикладену інформацію, можна визначити, які вікна найкраще підходять для свого житла – дерев’яні або металопластикові.