В даний час, монтуючи різні комунікації у своїй квартирі або будинку, люди вдаються до одного з двох способів: відкритого або закритого.

Для відкритого способу монтажу характерно знаходження всіх труб і приладів на увазі, закритий же спосіб передбачає використання фальш-стін, коробів або ніш для приховування комунікацій.

Монтуючи комунікації другим способом, не обійтися без такого елементу, як ревізійний сантехнічний люк. З його допомогою згодом буде забезпечений доступ до всіх замаскованим приладів і важливих вузлів трубопроводу.

Важливо забезпечити вільний доступ до всіх приладів і вузлів, які потребують регулярної перевірки або обслуговуванні. Повна облицювання приміщення пластиком або плиткою передбачає наявність декількох ревізійних люків.

Існує маса причин за якими встановлюються сантехнічні люки. Але ще більше кількість різновидів таких конструкцій, з яких можна без проблем підібрати підходящу в тому чи іншому випадку:

1. Виготовлення металевих сантехнічних люків і пластикових моделей для ревізії здійснюється в фабричних умовах. Такі конструкції відрізняються своєю ґрунтовністю і варіюванням розмірів.

2. Можливий варіант саморобних люків з різних підручних будівельних матеріалів. Як правило, їх використовують, коли ревізійне отвір не дуже велике.

Спосіб відкриття сантехнічних люків

Варіацій відкривання ревізійних люків кілька: орні, зсувні, відкидні і натискні:

1. Орні люки. Класичний тип з характерним відкриванням, як біля дверей і вікон. Дверцята люка в даному випадку рухається на петлях. Простота такої конструкції забезпечує їй довговічність.

2. Зсувні люки. Мають триланкову кріплення за допомогою якого конструкція спочатку висувається на себе, а потім відводиться в сторону. Зручні у використанні обмеженого простору.

3. Відкидні люки. Оснащені двома основними елементами: фіксуючим кріпленням і підтримує механізмом. При відкриванні дверцята відкидається, переходячи в горизонтальне положення з вертикального.

4. Нажімниє люки. Такі моделі називають “невидимками”, так як вони практично зливаються з тієї поверхнею, на якій встановлені. Відкриваються після натискання, а потім або відсуваються в сторону, або розорюються.

При виборі люка по даному параметру необхідно враховувати в якому місці він буде встановлений і чи зручно буде ним користуватися для обслуговування з’єднувальних вузлів і приладів.

Матеріал виготовлення сантехнічних люків

1. Заводські металеві моделі з нержавіючої сталі. Це досить надійна конструкція з якісним кріпленням і міцною рамою. Такі люки можуть мати найрізноманітнішу модифікацію і розміри.

2. Заводські моделі з пластику. Мають невелику вагу і легко монтуються, але поступаються по надійності металевим аналогам. Як правило, такі люки мають досить скромні розміри. Незаперечний плюс – невисока ціна.

3. Саморобні люки. Як каркас в даному випадку використовують металевий профіль, який в чорновому варіанті облицьовують гіпсокартоном, пластиком або деревом. Тут головне, вибрати відповідний зносостійкий варіант використовуваного матеріалу.

Візуальна складова люків

Умовно всі люки можна розділити на помітні і, так звані, “невидимки”:

1. Помітні люки. Їх можна без особливих зусиль розгледіти на облицьованої поверхні. Але при цьому вони ні скільки не вибиваються із загального дизайну (якщо, звичайно, гармонійно в нього вписані).

2. Люки “невидимки”. Дані конструкції візуально приховані і абсолютно не кидаються в очі. Ефект маскування досягається шляхом використання на кришці люка того ж матеріалу, яким облицьована стіна.