Під час ремонту квартири або будинку обов’язково постає питання про заміну внутрішніх дверей. Не звертаючи уваги на легкість даного предмета інтер’єру, до підбору дверей необхідно підходити серйозно.

Насамперед, двері повинні прекрасно справлятися зі своєю функцією – закривати і відкривати доступ до кімнати, ізолювати приміщення, оберігати від шуму, тримати тепло. Міцна і надійна, хороші двері легка і безшумна. Звичайно, слід також ретельно підійти до вибору механізмів петель, замків і ручок.

Разом з тим двері вважається відчутною за розміром інтер’єрної частиною і несе істотну художнє навантаження. Її дизайн повинен відповідати загальній смисловій ідеї кімнати або квартири в загальному, відповідати підібраному стилю оформлення обстановки.

Як підібрати високоякісні двері?

При підборі надійної двері не потрібно виходити виключно з ціни. Дорога двері зовсім не потрібно виявиться високоякісної. Є об’єктивні підтвердження якості.

Про те, що двері високоякісна, свідчать такі ознаки:

  • вона зроблена з натурального матеріалу;
  • покриття з лаку має відповідати умові безпеки для здоров’я. Хороший лак відслужить хорошим захистом двері кілька років, зберігаючи прекрасний зовнішній вигляд. Поганий лак продавлюється під натиском, залишає сліди відбитків пальців, після закінчення певного часу стає каламутним і покривається тріщинами;
  • якщо двері пофарбовані, фарба не повинна ховати рідної структури двері. Колір зобов’язаний бути гомогенний, рівний, покриття без напливів, шагрені та інших недоліків;
  • поверхню на дотик повністю гладка;
  • прекрасно виконані пропорції геометричної форми (похибка розміру максимум 1 мм);
  • в наборі до дверей поставляються лиштва, коробка, м’який ущільнювач, притвор. Двері, коробка і лиштва не повинні відрізнятися по відтінку і якості облицювання;
  • скла, якщо вони враховані, повинні бути загартовані і міцно закріплені. Скло повинно бути ідеально чистим.

Як підібрати двері за матеріалом виготовлення?

Внутрішні двері в більшості випадків робляться з дерев’яного масиву. Воно легко підкоряється обробці, завдяки цьому дизайн цього виду дверей дуже різноманітний. Зверху двері з дерева покривається лаком без кольору з метою захисту від псування і підкреслення природної краси текстури. При втіленні монтажних правил і догляду двері з дерева як правило прослужать не один рік.

Двері з дерева з суцільного масиву – найбільш екологічні, надійні, стійкі до зносу і дуже дорогі. Стиль квартири класу преміум не буде повноправним без внутрішніх дверей з цінних порід деревини, які шикарно виглядають і володіють усіма властивостями дверей найкращої якості. До подібних порід відносяться, наприклад, бук, ясен і дуб.

Але вони набухають від великої вологості і розсихаються, якщо вологість незадовільна. При невисокій якості захисного просочення або покриття двері з дерева може почати гнити.

Цих недоліків не мають двері з фільонок. Їх роблять шляхом склейки висушених брусків деревини і не дуже схильні до дії вологи, низьких і високих температур. Але їх геометричні розміри також дуже сильно змінюються в залежності від навколишнього температури і вологи, що варто передбачити під час установки, особливо господарям котеджів, де міцніше вплив зовнішнього середовища.