Запитайте у будь-якої середньостатистичної людини: що таке євроремонт? І вона відповість, що це повне оновлення квартири. А ось що під цим «повним оновленням» розуміти, знають далеко не всі. Більш того, не кожен будівельник може з легкістю відповісти на це питання.

В цілому, поняття євроремонту є досить розмитим. За радянських часів, коли асортимент будматеріалів був неймовірно мізерним, а про ексклюзив і мови бути не могло, кожен відбувався поруч стандартних ремонтних робіт і були вони, практично ідентичними в кожній хаті.

Сучасний вибір високоякісних оздоблювальних і будівельних матеріалів дозволяє зробити елітний ремонт квартир. Чим же нинішній ремонт відрізняється від того, що робили раніше?

«Євроремонт» по-старому

Класичний ремонт за радянських часів, включав в себе наступні етапи:

  • Оздоблення стелі – як правило, для цих цілей використовувалася звичайна вапно.
  • Оздоблення стін – представляла собою їх обклеювання простими паперовими шпалерами. Їх дизайну не надавали особливого значення – які змогли дістати в магазині, такі і клеїли.
  • Обробка підлоги – в кращому випадку стелили простенький лінолеум, в найкращому – паркет, але частіше за все, підлоги просто фарбували звичайною фарбою.
  • Вікна – завжди були дерев’яними. Їх періодично підфарбовували, а взимку – заклеювали щілини скотчем, щоб не дуло.
  • Косметичні деталі – все труби в будинку, включаючи водопровідні, каналізаційні та радіаторні, також піддавалися періодичному фарбуванню.

Євроремонт по-новому

Зрозуміло, що такий простенький вид ремонту виконувався господарями квартир особисто. Сучасний євроремонт відрізняється від того, що був раніше настільки, що його не можна назвати капітальним або косметичним.

В наш час, зробити якісний євроремонт можна тільки із залученням фахівців, а складається він з декількох етапів:

  • Створення дизайн-проекту – має на увазі розробку детального плану ремонтних робіт, включаючи створення тривимірної моделі квартири, розрахунок і підбір необхідних матеріалів і т.д.
  • Перепланування – здійснюється шляхом знесення стін і зміни форми кімнат, створення арок і додаткових конструкцій.
  • Повна заміна комунікацій, вікон, дверей та інших елементів.
  • Вирівнювання стін, підлог, стелі, а також внутрішнє оздоблення приміщень.

Сьогоднішній євроремонт робиться строго за планом, тому часто перевершує очікування.