Вибір чавунної ванни є справою досить відповідальною, тому підходити до нього слід серйозно. Це обумовлено тим, що при правильному догляді і акуратній експлуатації термін її служби практично необмежений.

Перше, що важливо пам’ятати при виборі чавунного вироби, це те, що легше підібрати ванну до інтер’єру, ніж інтер’єр до неї.

З цієї причини необхідно планувати майбутній дизайн кімнати ще до покупки сантехніки.

Слід враховувати, що у всіх виробників чавунних ванн технологія виробництва практично однакова, проте якість емалевого покриття і чавунного лиття можуть бути різними.

Для визначення рівня якості чавунного лиття слід оглянути зовнішні стінки ванни. Їх поверхня повинна бути рівною і не мати видимих ​​глибоких дефектів. Наявність таких нерівностей свідчить про низьку якість лиття.

При цьому, якщо на внутрішній стороні виробу вони не помітні через нанесеного шару емалі, то існування вад на зовнішніх стінках приховати неможливо. Виробники іноді наносять на зовнішню поверхню ванни порошкову емаль, що дозволяє захистити чавун від корозії і продовжити термін її служби.

При виборі чавунної ванни потрібно звернути увагу на емалеве покриття, оскільки воно визначає термін її експлуатації. Найпоширенішим ознакою неякісного нанесення емалі є наявність видимих ​​звичайному оку хвилеподібних нерівностей і опуклостей на внутрішніх стінках ванни.

Адже такі дефекти небезпечні тим, що саме на них починається передчасне поява іржі. Ознакою однорідності емалевого шару є наявність рівною блискучою гладкою поверхні без видимих ​​відколів, дефектів і вмятинок, що виступає гарантією довгої служби ванни.

Сьогодні виробники чавунних ванн представляють свої вироби в різних колірних відтінках. Незважаючи на те, що колір емалевого покриття, як правило, є білим, однак колірні рішення зовнішніх бортів можуть бути найрізноманітнішими.

Головне, щоб ванна вписувалася в інтер’єр кімнати і підходила за стилем і формою до інших предметів.