В даний час склопластикові вікна впевнено лідирують за рівнем продажів на вітчизняному ринку. Буквально за кілька років сталася експансія цього товару, в результаті якої з ужитку майже зникли вікна з дерев’яними рамами. Населення з ентузіазмом прийняло це нововведення і з задоволенням приступило до заміни старих вікон на нові склопакети. Важливе значення в цьому процесі відводилося ціні і якості.

Успіх на ринку вікон забезпечив технологічний прорив у виробництві пластикових вікон. Так, замість непрактичного дерева стали застосовувати конструкції з ПВХ. З скляного полотна сформували склопакети, а замість гачків і шарнірів механічну фурнітуру. Усередині профілю для жорсткості вставлена ​​металева сітка. Час виготовлення пластикових вікон варіюється від одного дня до кількох тижнів, все залежить від складності замовлення і бажань клієнта.

Переваги пластикових вікон:

– Багатошарові склопакети мають відмінну звуковий і тепловою ізоляцією, а також повністю герметичні.
– Чи не загрожують здоров’ю, так як пластик добре витримує ультрафіолетове випромінювання і не виділяє шкідливих речовин.
– Виробник стверджує, що експлуатаційний термін буде не менше кількох десятків років, так як пластик не гниє і не розкладається від дій атмосферних опадів.
– Пластикові вікна не вимагають ніякого особливого догляду, крім як помити скла зовні і всередині.
– Профіль рами може бути пофарбований в будь-який колір, аж до фактури натурального дерева.

Для захисту від сонячних променів з пластиковими вікнами добре гармонують різні види штор і жалюзі, влітку для захисту від комах встановлюється москітна сітка.

Вимоги до вікон

Товщина профілю вікна залежить від місця його розташування. Не рекомендується рами з тонким профілем монтувати в висотних будівлях, так як вони можуть не витримати вітрового навантаження. Металеву фурнітуру варто вибирати найкращої якості, інакше якась дрібниця може зіпсувати все враження про переваги вікон.

Вибір склопакета

Коли вікна виходять на галасливі автостради, найкраще купувати двокамерні склопакети, що складаються з трьох стекол. Вони добре тримають тепло і майже не пропускають сторонні шуми. Істотним мінусом цих вікон є підвищена ціна. Дешевші однокамерні склопакети набувають для менш відповідальних об’єктів – балконів, галерей і в теплих районах країни.

Взагалі-то, так як вікна вставляють не щороку, то краще витратитися і купити хороші, щоб вони радували власників десятиліттями.