При проведенні ремонту або здійсненні оздоблювальних робіт, нерідко постає питання вибору типу міжкімнатних дверей.

Для цієї мети однаково часто використовують як орні, так і розсувні моделі.

Як же визначитися, який тип буде краще для використання в конкретному випадку?

Для початку, розглянемо, чим же відрізняються ці види дверей, і які переваги має їх використання.

Розсувні і складні двері з’явилися на ринку порівняно недавно, але вже встигли скласти істотну конкуренцію орним конструкціям.

Розсувні двері

Розсувні або як їх називають, двері-купе представляють собою полотно, що пересувається уздовж стіни по напрямних.

Для їх відкриття або закриття потрібно зовсім небагато місця, вони є більш безпечними, ніж орні, так як при їх використанні небезпека прищемити руку або просто придавити пальці, практично дорівнює нулю.

Це робить їх особливо популярними в сім’ях, де є маленькі діти. Ще однією перевагою є те, що розсувну модель можна підібрати в будь-якому стильовому виконанні, що робить їх популярним варіантом для установки в будь-якому житлі.

Недоліком таких конструкцій є більш висока вартість за рахунок того, що їх установка передбачає велику складність, ніж у орних.

Складні двері

Те саме розсувним вважаються складні двері. Їх полотно складається з двох і більше вертикально орієнтованих фрагментів, які при відкриванні складаються подібно книзі.

Перевагою їх використання вважається їх дуже компактні розміри в складеному вигляді, а в розгорнутому – можливість закривати отвір практично будь-якої ширини.

Іноді такими дверима замінюють стаціонарну перегородку, бажаючи мати можливість швидкого збільшення площі приміщення.

Орні двері

Орні двері – це традиційний, але не зважає гіршим від цього варіант. Двері дерев’яні розсувні і сьогодні тримають лідерство за поширеністю, так як мають надійністю, простотою установки, і можливістю вибору декору і фурнітури.

У цьому секторі покупець має велику можливість вибору, як по дизайнерському оформленню, так і за ціною. Однією з різновидів подібного роду виробів є дерев’яні фільончасті двері з масиву різних порід дерева, вибір яких залежить від замовника.

Розглянувши особливості різних видів дверей, можна сказати наступне: різні типи мають свої особливості, переваги і недоліки, але розглядати їх слід не абстрактно, а в контексті використання в конкретному випадку, з розглядом особливостей місця, де вони будуть встановлені.

Тільки так можна зробити вірний вибір та отримати те, що найбільш повно відповідає вимогам і умовам даного місця.