Здавалося б, що пластикові вікна не так давно увійшли в наше життя, але подивившись на фасади багатоповерхівок і приватних будинків, вже рідко зустрінеш застарілі дерев’яні конструкції.

Деякі люди думають, що раз вікно нове і сучасне, то крім як в митті 2 рази в рік воно ні в чому не має потреби. Ось тут то і криється помилка, яка може привести до неприємних наслідків.

Будь-яке, навіть найдорожче пластикове вікно має потребу в профілактичних заходах – як мінімум, це мастило ущільнювачів гумок і контроль за роботою елементів фурнітури.

Якщо ж віконна конструкція перестає функціонувати належним чином, то необхідно її ремонтувати. Причому не варто доводити справу до крайності, краще все усунути на початковому етапі виникнення проблеми.

Зробити це можна самостійно, або звернувшись в спеціалізовану компанію.

Причин по яким пластикове вікно перестає нормально справлятися зі своїми функціями досить багато, але все ж можна виділити найбільш поширені з них:

1. Роботи по установці і монтажу віконної конструкції спочатку були виконані з неприпустимими похибками.

2. При вимірі були допущені помилки.

3. Склопакети або профіль спочатку були низької якості.

4. В ході неакуратної експлуатації були допущені механічні пошкодження.

5. Вікна були встановлені до повної усадки будинку, що порушило геометрію конструкції.

6. Значні температурні перепади.

7. Має місце знос фурнітури в зв’язку з тривалим терміном експлуатації.

Найбільш часті дефекти, що вимагають ремонту:

1. Перестають нормально функціонувати віконні ручки. Через це рядки прилягають вже не так щільно, як раніше. В першу чергу варто перевірити притискні болти під декоративною накладкою і в разі необхідності підтягнути їх.

2. Перекіс стулок. Ця проблема частіше зустрічається у вікон з важкими стулками. В цьому випадку слабшає притиск нижніх і верхніх петель. Виправити можна регулюванням, але іноді потрібно і заміна петель.

3. Тріщина в склопакеті. Така неприємність може трапитися і від механічного впливу і від інших причин (термошоку, деформація профільної системи, значні тривалі вібрації, усадка будинку і т. п.). Невелику тріщину можна закрити автомобільним ремонтним складом для вікон. Якщо площа пошкодження значна, то доведеться повністю міняти склопакет.

4. Дефекти в профільній системі. Їх поява можливо і в разі неправильного монтажу і від механічного впливу. Якщо це потертості або подряпини, то можна усунути їх спеціальними складами. Якщо ж профіль тріснув, то буде потрібно професійний ремонт або або ж повна його заміна.

5. Знос фурнітури і ущільнювачів гумок. Тут необхідно буде провести заміну всіх відслужив свій термін елементів.

Деякі проблеми з пластиковими вікнами можна вирішити самостійно, усунення ж інших вимагатиме втручання професіоналів.