Приходить час, і вашій квартирі потрібна заміна шпалер. Але як вибирати шпалери? Які вибрати, щоб зробити квартиру красивою? Спробуємо відповісти на ці питання.

Перевага використання шпалер в тому, що для цього не обов’язково бути майстром в цій справі. При деяких навичках це можна зробити самому.

Варіантів для вибору багато. Від звичайних паперових до стеклообоев. На яких зупинити свій вибір?

Спочатку визначимося з вибором кольору, перед тим, як вибирати шпалери. Колір шпалер в якійсь мірі відображають вашу особистість. Можна вибрати шпалери спокійних кольорів, і коли ви знаходитесь вдома, після трудового дня, це допоможе розслабитися і відпочити. Збудливі кольори навпаки, допоможуть підбадьоритися. За допомогою деяких квітів можна візуально або збільшити приміщення, або зменшити. Кольорові особливості варто враховувати. Вони повинні не тільки гармоніювати з шпалерами, але і вписуватися в інтер’єр в цілому.

При виборі паперових шпалер ви трохи полегшите собі процес їх наклейки. Їх можна клеїти навіть на стелю. Фрізеліновие шпалери клеяться легко і такими шпалерами можна приховати деякі недоліки на стінах. Для того, щоб їх наклеїти, досить нанести клей на стіну. Скловолокнисті, або склошпалери, служать набагато довше, ніж інші і їх добре використовувати в громадських місцях.

Щоб правильно вибрати шпалери для кухні, то вибирайте їх з видом, так би мовити “апетитним”. Не вибирайте шпалери з яскравими відтінками, від такого кольору можуть швидко втомитися очі і зіпсується настрій. Не турбуйтеся, якщо такі шпалери здадуться спочатку трохи нудними. Провівши деякий час в кухні з такими шпалерами, ви зміните свою думку. Для кухні добре підходять шпалери на вініловій основі, які можна мити і протирати.

Щоб вибір боїв для вітальні був правильним, потрібно взяти до уваги призначення цього місця. У цьому місці бувають не тільки члени сім’ї, а й гості. Тому, при виборі шпалер, слід зупинити на таких, які можуть надати кімнаті солідний, поважний вигляд. Підійдуть гобеленові шпалери або тканинні. Не вибирайте шпалери червоного або бордового кольору. Такі шпалери подразнюють очі. Якщо у вітальні коричневі меблі, виберіть шпалери сіруватого або світло-оранжевого відтінку. З білими меблями поєднуються шпалери рожевого, блакитного і сірого кольору.

Правильний вибір шпалер для спальні може створити ту атмосферу, яка підходить для місця відпочинку і спокою. Кращий вибір – це шпалери світлих тонів. Шпалери кремового, золотистого, жовтуватого кольору – підходящий варіант. Справлятися з проблемою сну допоможуть шпалери трохи темнуватого кольору, наприклад, темно-сині.

Вибирати шпалери світлих тонів для прихожей, це не кращий варіант. Краще вибрати не дуже барвисті, але практичні. Шпалери для прихожей доведеться чистити частіше, ніж в інших кімнатах, так що при виборі слід враховувати і цю сторону.

У цій статті наведені загальні принципи, які допомагають зорієнтуватися для правильно вибору шпалер.