Щоб красиво оформити приміщення потрібно правильно оформити вікна. Зараз покупцям доступний великий вибір штор.

Одні роблять покупку спираючись на свій смак, ну а інші не можуть зробити вибір між однотонними шторами і з малюнком. Про недоліки і переваги двох варіантів йтиметься в цій статті.

Однотонні штори є універсальним варіантом. Вони вдало виглядають в самих різних інтер’єрах і підходять для всіх кімнат у будинку. Незалежно від того спальня це, яка повинна бути затишною або вітальня де найчастіше збираються гості. При виборі важливо звертати увагу на матеріал, а точніше на його щільність, товщину, склад і фактуру. Одноколірні штори відмінно підійдуть для декорування невеликих приміщенні. Також вони добре виглядають в кімнатах з невеликими стелями і недоліком денного світла.

Такі штори набагато легше поєднувати з колірним рішенням будинку або квартири. Дизайнери радять розміщувати в кімнаті різноманітні текстильні вироби в одній колірній гамі з приміщенням. Тоді інтер’єр буде виглядати гармонійно.

Штори з малюнком універсальні, коли необхідно вибрати стиль і колір приміщення. Залежно від обраного принта штор можна підібрати унікальний дизайн віконної зони будь-якої кімнати.

Якщо раніше в моді були фіранки пастельних тонів з не строкатим малюнком, то сьогодні все частіше вікна прикрашають штори з яскравими і помітними картинками, об’ємними зображеннями.

Найбільш популярні малюнки штор:

· Смуги використовуються для візуального збільшення площі приміщення.

· Клітка даний узор здатний органічно вписатися в інтер’єр в класичному стилі.

· Геометрія доречна в лаконічному дизайні.

· Рослинний принт акцентує увагу на фіранках.

· Зображення на замовлення.

Малюнок може бути в одній частині штор або розташовується на всій тканини.

До найбільш виграшним кольоровим комбінаціям відносяться:

· Контрастні, наприклад, чорне і біле, червоне і чорне. Також можна поєднувати холодні відтінки рожевий і блакитний, сірий з жовтим.

· На однотонному матеріалі добре виглядатимуть невеликі малюнки квітів. У різній колірній гамі.