Пісуар –  це чаша з косим зрізом, найчастіше виготовлена з порцеляни або фаянсу. Також зустрічаються моделі з металу, але вони користуються набагато меншою популярністю. Пісуари обов’язково забезпечуються системою відводу стоку. Злив води здійснюється за допомогою важеля, краника або кнопки, в найбільш сучасних моделях управління здійснюється за допомогою електронного блоку з датчиком. 

Найбільш важливі критерії, якими потрібно керуватися, вибираючи пісуар, це легкість збирання і гігієнічність. Перший критерій залежить від покриття пісуара – воно повинно бути гладким, тоді труднощів зі збиранням не виникне. Важливо пам’ятати, що практично будь-яка сантехніка може піддатися появи гнучка і цвілі. Щоб цього не сталося, виріб має покривати спеціальна захисна плівка, яка позбавить від цієї неприємності.

Моделі пісуарів

Всі моделі поділяються залежно від способу монтажу: існують пісуари підлогові і настінні. Сантехнічні комунікації можуть бути зовнішніми або ховатися в стіні.

Підлогові моделі більш характерні для громадських місця. Це монолітні конструкції, що складаються з декількох секцій, їх встановлюють у стіни. Також є і підлогові моделі, які за своєю конструкцією схожі з настінними. Підлогові пісуари досить громіздкі, тому найкраще місце для них – це простора ванна кімната.

Найчастіше пісуари, як підлогові, так і настінні, виготовляються з санфарфора або санфаянса. Існують також моделі з пластика і металу, але це не найкращі варіанти. Термін експлуатації пластикового пісуара зазвичай не такий великий. Сучасні технології виробництва, звичайно, дозволяють зробити вироби більш міцними і продовжити термін їх служби, але кераміка все одно набагато міцніше і буде служити довше. Пісуари з метала теж достатньо міцні, але часто невиправдано дорого коштують. Отже, така модель за співвідношенням ціна / якість не може конкурувати з керамічними виробами.

Важливо враховувати, що переважна більшість моделей випускається без кришок, тому потрібно подбати про те, щоб в туалеті не поширювалися неприємні запахи. У пісуар варто встановити спеціальну ароматизовану вставку – вона нейтралізує запахи.