У даній статті ми детально розглянемо як плюси і так мінуси газового опалення. В кінці ви підведете підсумок, підходить воно вам чи ні.

ККД газових котлів, часто вище, на відміну від інших варіантів (видів палива, крім електричного) опалення вашого домашнього вогнища.

Устаткування для газового опалення в чому безпечніше, через досить великої кількості систем безпеки.

Найкомфортніше паливо! Не потребує транспортування в ваш будинок, екологічно (якщо порівнювати з іншими претендентами), невелика кількість продуктів згоряння – що дозволить вам економити на обслуговуванні обладнання. Це найкращий варіант в плані монтажу.

Звичайно, даний вид опалення, і є фаворитом, але у нього є ряд “підводних каменів”, які точно треба враховувати при покупці!

Якщо у будинку є можливість підключення до газової магістралі, то грошові кошти на проектування, покупку газового обладнання та монтажні роботи в приватному будинку, будуть максимально мінімальні в ціні. Якщо ж у вашого будинку так чи інакше немає можливості приєднатися до газової магістралі, то весь процес по підключенню займе великий проміжок часу (від 1-ого року), а ціна підведення складе чималу суму коштів. Це також стосується і газгольдера.

Але не дивлячись на всі дрібниці, газове опалення все одно є найвигіднішим рішенням, якщо дивитися з точки зору майбутньої перспективи в експлуатації водопостачання і систем опалення. Для вибору котла, потрібно знати, що вони поділяються на два категорії – турбовані і атмосферні.

Турбовані котли

Проведемо аналіз турбированних котлів. Такі газові котли представляються найбільш вигідними за рахунок вбудованого (вже при покупці) вентилятора, тому, він забезпечує забір повітря, змішуючи його з паливом під тиском. За рахунок цього проявляється повне паливне згоряння. ККД наведеного вище котла зазвичай досягає позначку в максимальних 95-97%, а ціна його експлуатації буде найбільш мінімальна.
Ще один плюс турбированного котла – це ймовірність обійтися без магістрального димоходу, за рахунок чого ви збережете суму грошей на монтажі.

Атмосферні котли

Атмосферні котли мають дуже низький рівень шуму, але так як спалювання палива в атмосферних котлах виробляється «природним» чином (змішування газу і повітря), то паливний витрата на даний котел зростає до 15-20%. Падіння рівня тиску, призведе до втрати потужності або взагалі до зупинки котла. Перебої в роботі знижують термін служби обладнання, що веде до його несправності.

ККД атмосферних котлів, якщо порівнювати з турбованим, значно нижче, а продуктів згоряння куди більше. Але обов’язково потрібно сказати, що пальник у атмосферних котлів вже спочатку вмонтована в корпус, а конструкція його досить проста, значить, вартість таких котлів набагато менше.

Підводячи нашу статтю до кінця, можна сказати, що саме газове опалення стане кращим варіантом для вас, якщо дотримані наступні нюанси:

1.В будинку є можливість підключення до газової магістралі.
2.Наіболее кращим варіантом покупки котла буде – турбований.
3.Високая безпеку і можливість контролю.
4.Височайшій ККД.
5.Довольно низька ціна в співвідношенні з іншими видами опалення.
6.Долговечность і надійність даної системи, не змусить Вас хвилюватися довгі роки.