Штучний камінь став одним з найпопулярніших будівельних матеріалів. Він може являти собою імітацію різних гірських порід, цегли і багато чого іншого.

Виготовляється він за допомогою вібролиття. Створюється суміш з наповнювачів, цементу і різноманітних добавок, яка заливається в форму. В результаті вдається отримати унікальний матеріал, одна зі сторін якого плоска, а друга схожа на натуральний камінь.

Внутрішній шар такого каменю має меншу щільність, ніж зовнішній, так як в ході виготовлення важкі елементи опускаються вниз. Можна виготовити матеріал будь-якої фактури, все залежить від вимог замовника. Хоча візуально дуже схожий на натуральний, важить набагато менше. Завдяки цьому такий камінь набагато простіше довезти до місця будівництва, укладати також в рази легше. З цим матеріалом неважко працювати, для професіонала ця процедура не складніше, ніж укладання керамічної плитки.

Варто згадати і його невисоку вартість. Для роботи з ним можна використовувати недорогий клей, при необхідності облицювальний штучний каменьможно розрізати без будь-яких ускладнень. При цьому його не можна назвати крихким. Результати досліджень показали, що предмети, зроблені з нього, мають найвищу міцність.

Раніше цей будівельний матеріал коштував трохи дорожче, так як його доводилося везти з-за кордону. Тепер його виготовляють і у нас, що позитивним чином позначилося на його ціні. Камінь відрізняється чудовою вологостійкість – на нього не в змозі впливати високий рівень вологості, поява на подібному виробі грибка або цвілі виключено. Якщо ви все ж примудрилися розколоти його, тобто можливість виправити проблему, причому досить легко.

Хімічна стійкість штучного каменю гідна згадки. Не горить, і саме з цієї причини фахівці облицьовують цим матеріалом печі і каміни, застосовуючи для формування вогнестійких зон. Привабливий в естетичному плані, так як здатний імітувати граніт, мармур, цегла, навіть базальт.

Завдяки великій кількості варіантів подібні вироби часто застосовуються не тільки в зовнішній обробці, але і при роботі всередині приміщення. Сучасний штучний камінь по праву вважається відмінним будівельним матеріалом, який здатний зробити ваш будинок набагато красивіше, а його практичність гідна похвали.