Починаючи робити ремонт, перш за все виникає питання, яку ж ванну поставити у ванній кімнаті або може бути віддати перевагу душовій кабіні? Все залежить від ваших смакових особливостей і ще потрібно враховувати, чи можливо розмістити те чи інше пристосування в даному приміщенні.

Є ще й кутові ванні. Вони встановлюються в кутку приміщення, мають правосторонню і лівосторонню комплектації. Така ванна має однакові, по довжині, сторони або різні.

В даний час кутові ванни не є дефіцитом, на будівельному ринку продається багато ванн, різних виробників і вибрати будь-яку з них не складе великих труднощів.

Також існує багато матеріалів, з яких виготовляють ванни, вони є сталеві, чавунні і акрилові, просто потрібно визначитися, яка з них вам потрібна (з якого матеріалу).

Чавунні ванни хоч і важкі, але зате надійні. Хоча є такі пристосування закордонного виробництва і стінки корпусу у них більш тонкі, такі ванни теж не менш міцні, ніж вітчизняного виробника, просто у них чавун вилитий якісніше, а шари емалі гладкі і надійні. Основна відмінність чавунних ванн – рівень шуму дуже низький і теплоємність вища.

Ванни, виготовлені зі сталі, вони трохи легше, ніж чавунні – в 4-5 разів, внутрішня сторона такого пристосування покрита емаллю високої якості. Їх висоту можна регулювати, для цього можна покласти під дно стовпчики з цегли або пінобетону. А монтажною піною закрити утворюються щілини (при виконанні такої роботи ванну необхідно наповнити водою), щоб ванна не рухалася, також силіконовим герметиком потрібно заповнити те місце, де туляться верхні краю ванни до стіни.

Акрилові ж ванни встановлюють на спеціальний каркас, що складається з квадратів, виготовлених з металу, ніжок тут набагато більше, ніж у сталевих і чавунних. На будь-який борт таких ванн, можна встановити один змішувач або більше.