Ви напевно помічали, що все більша кількість людей відмовляється від традиційних фіранок і штор на користь сучасних жалюзі.

Якщо ж ви все ще вважаєте, що цей елемент доречний лише в офісі, то дана публікація буде вам корисна.

Так, колись жалюзі не могли похвалитися своїм асортиментом і в них присутнє щось казенне, але час йде, зазнали численні модифікації і жалюзі.

Сучасні жалюзі і споріднені з ними рулонні штори радують як своїми естетичними характеристиками, так і функціонально-експлуатаційними показниками.

Особливою популярністю серед широкого асортименту можна виділити мультифактурні жалюзі, а також плісировані і рулонні штори.

Мультифактурні жалюзі

Особливість цих жалюзі полягає в тому, що при їх виготовленні використовується комбінація декількох матеріалів. Найчастіше використовується симбіоз дзеркальних або пластикових вставок з матеріалом.

Завдяки такому союзу за допомогою жалюзі можна створювати ілюзію висять на вікнах ламбрекенов або штор. Крім цього мультифактурні жалюзі можуть бути декоровані будь-яким зображенням на ваш смак, що додає ще більшої оригінальності.

Якщо ж для вас такий тип жалюзі все одно є неприйнятним в квартирі, то, можливо ваш варіант – це не менш привабливі рулонні і плісировані штори.

Рулонні штори

Рулонні штори зручно використовувати в тих приміщеннях, де стандартні жалюзі порушують загальний стиль кімнати. Їх можна використовувати як “соло” без будь-яких доповнень, так і в альянсі з традиційними фіранками.

Одна з переваг рулонних штор є їх здатність розсіювати світло в кімнаті. Тим самим вони сприяють створенню більш комфортною обстановки в інтер’єрі.

Варіантів установки може бути кілька:

  • у віконному отворі;
  • прикріплення до стіни;
  • монтаж на стелю.

Рулонні штори мають антистатичну і антибактеріальним ефектом (за це відповідає спеціальне просочення), так що ви можете не турбуватися про їх гігієнічних показниках.

Ще до одного значного плюса такого оформлення вікна можна віднести той факт, що рулонні штори стійкі до сонячного світла і не вигоряють на ньому.

Плісировані штори

Принцип дії таких штор дуже простий – досить потягнути за ланцюжок або шнурок і тканину підніметься і збереться в компактні складки, які володіють декоративним ефектом.

Універсальні такі штори і тим, що вони підходять для вікон будь-якої форми, навіть нестандартної. Ними можна прикрасити як прямокутне, так, наприклад, і арочне вікно.

Крім механічних моделей в продажу є рулонні штори і з автоматичним механізмом, що, як показує практика, дуже зручно в процесі експлуатації.

В оформленні інтер’єру використовуються найрізноманітніші декоративні елементи. Але особливо цінуються ті, які можуть похвалитися і своєю функціональністю.

До таких предметів по праву відносяться жалюзі та рулонні штори, які не тільки роблять дизайн кімнати більш цікавим, але і відрізняються своєю практичністю і легкістю у використанні.