Установка вікон ПВХ – важливий процес в проведенні ремонтних або будівельних робіт в приватному будинку.

Звичайно, виконати всі роботи можна самостійно, але краще, щоб вікна ПВХ для приватного будинку встановив кваліфікований фахівець, який володіє необхідними навичками і набором інструменту.

Тому що, якщо процес буде проведено неправильно, конструкція буде нестійкою і не буде виконувати свої захисні і теплоізоляційні властивості.

Які підготовчі етапи необхідно виконати?

Щоб правильно встановити пластикові вікна, професійні робітники проводять також ряд підготовчих дій, які сприяють більш якісному монтажу та прискоренню подальших робіт.

Підготовка включає в себе наступні етапи:

  • Демонтаж старої віконної конструкції: ця стадія актуальна тільки для тих, хто змінює вікна. Вона передбачає акуратне зняття старої конструкції таким чином, щоб не пошкодити цегляну кладку і залишити стінки отвору максимально рівними. Надалі це допоможе заощадити час і матеріали під час установки нової конструкції.
  • Вирівнювання стін: цей етап обов’язковий для того, щоб максимально швидко і акуратно встановити конструкцію в уже готовий проріз. Крім того, в подальшому цей крок суттєво спростить роботи з внутрішнього оздоблення укосів. Зробити поверхні максимально рівними можна за допомогою звичайного будівельного клею або приготованого вирівнюючого розчину.
  • Зняття точних вимірів: зазвичай будівельні компанії, які будуть виконувати установку вікна, або представники виробника конструкції можуть розрахувати необхідні габарити майбутньої конструкції. Однак, краще запросити професійного установника, який зніме реальні мірки. Від точності розміру залежить якість і швидкість проведення монтажних робіт.

Відразу варто відзначити, що в приватному будинку вікна зазвичай більшого розміру, ніж в квартирах.

Їх кількість дорівнює кількості кімнат, але, якщо в будинку є веранда, то зазвичай вона від середини стіни і до стелі повністю засклена великими конструкціями, які досить важкі і до їх вибору слід підійти з особливою відповідальністю.

На що треба звернути увагу?

Якщо передбачається установка вікон в недавно побудований будинок, слід просто правильно підійти до вибору профілю і найняти кваліфікованих фахівців, які якісно проведуть монтаж конструкції.

Якщо ж передбачається установка вікон в старий будинок, слід звернути увагу на те, щоб вікно не утяжеляло стіни і стелю, а також повністю вписувалося в отвір.

Також важливим моментом є те, що в старих будинках зазвичай невеликі отвори, а біля вікон ПВХ досить товста пластикова рама, тому світла буде мінімум. Можливо, в такому випадку є сенс розширити віконний отвір. Але робити це потрібно максимально акуратно.

Правильна установка віконної конструкції в проріз – запорука надійного захисту будинку від втрати тепла, шуму і холоду. Крім того, красиво підібране і правильно встановлене вікно – запорука гарного зовнішнього вигляду будинку.