Найважливіше, що має бути в кожному домі (крім світла і тепла) – це каналізація.

Навіть якщо корисна площа житлового будинку складає всього кілька квадратних метрів (бувають і такі), або це малогабаритна квартира з маленьким поєднаним санвузлом – пристрій каналізації не є такою вже непереборною проблемою, сьогодні завдяки різним конструкціям і широкому асортименту сантехніки можна комфортно організувати практично будь-який простір, забезпечивши домочадців усіма зручностями.

В ідеалі хочеться, щоб в будинку була ванна, раковина для вмивання, унітаз, а також можна ще душ, біде, ну і залишилося місце для дзеркала і шафок. На жаль, брак місця часто змушує вибирати, наприклад, між ванною і душовою кабіною. Але є предмет, від якого неможливо відмовитися ні за яких обставин – це унітаз.

Сьогодні вибір великий, в будь-якому магазині пропонуються десятки моделей, що відрізняються і конструкцією, і кольоровою гамою. Але якщо вибір кольору залежить тільки від побажань самого покупця, то при виборі моделі унітазу варто враховувати не тільки зовнішній вигляд, але і його функціональність. Перш за все, варто звернути увагу на те, як в приміщенні розташовані каналізаційні труби, щоб зрозуміти, як до них приєднається сам унітаз.

В даному випадку набагато простіше підібрати підходящий унітаз, ніж переробляти вже існуючу систему каналізації в будинку. Отже, каналізаційна труба може бути або в підлозі, або в стіні. Відповідно, необхідно звертати увагу на те, куди йде випускна труба від унітазу: або вертикально вниз (найбільш поширений варіант), або горизонтально (зустрічається дуже рідко), або під нахилом вниз.

Такі різновиди конструкції характерні для найбільш поширених зараз моделей унітазів компакт, де зливний бочок знаходиться за унітазом. Вони коштують відносно недорого, а зовні виглядають набагато естетичніше тих, що стояли в радянських квартирах (коли унітаз розташовувався на підлозі, зливний бочок під стелею і з’єднувалися вони довгою трубою вздовж всієї стіни). Однак сьогодні виробники пропонують і ряд інших моделей.

Зокрема, існують, так звані, моноліти, де унітаз і бочок представляють єдине ціле. Ця модель коштує набагато дорожче, але має ряд переваг. Перш за все, цілісний об’єкт завжди набагато міцніше складається з декількох частин, крім того забиратися навколо нього набагато простіше, не треба мити труби з усіх боків. Ну і звичайно, зовнішній вигляд такої моделі набагато привабливіше.

На особливу увагу заслуговують моделі, що ідеально підходять для невеликих приміщень. Це унітази з інсталяцією або унітази, у яких зливний бочок захований в стіну.

Відразу слід уточнити, що такі унітази, як правило, навісні, але є і встановлюються на підлозі, і навіть кутові. Навісні моделі – самі компактні, займають мінімальний простір, виглядають естетично, дуже зручні в обслуговуванні. Зовні можна бачити тільки стирчить зі стіни сидіння унітазу і розташовану на стіні кнопку спуску води.

Незважаючи на це, такий унітаз здатний витримувати великі навантаження. Вся справа в тому, що при його установці в стіні розміщується спеціальна конструкція, здатна витримувати вагу до чотирьохсот кілограм, тому унітаз висить практично не на стіні, а на цій системі – інсталяції. Якщо виникають будь-які неполадки, ламати стіну зовсім не обов’язково: все можна виправити через кнопковий механізм на стіні. При збиранні в санвузлі досить просто протерти підлогу під унітазом, не спотикаючись про різні ніжки і труби.

Природно вартість навісного унітазу з інсталяцією в кілька разів дорожче стандартного, але якщо площа санвузла маленька варто розщедритися на таку модель. Звернемо увагу на спуск води: якщо раніше смикали за мотузку, то у всіх сучасних моделях передбачена кнопка спуску води. Може бути одна, або дві кнопки, що дозволить економити витрати води. При натисканні на одну кнопку виливається весь обсяг води, а при натисканні на другу – тільки половина. Оскільки часто немає необхідності спускати весь бочок води, варіант з подвійною кнопкою краще.

Сьогодні також можна зустріти моделі унітазів без зливного бочка. В цьому випадку при натисканні кнопки спуску, вода надходить безпосередньо з водопроводу. Такий предмет туалету як біде стає все більш популярним: зручна і практична річ, особливо якщо в будинку живе ціла сім’я, і ​​санвузол роздільний. Для тих, хто бажає поєднати два в одному, існують унітази з функцією біде або з гігієнічним душем.

У першому випадку спеціальний кран знаходиться прямо в самому унітазі, дозволяючи економити простір. У другому – невеликий шланг з душем-компанією кріпиться на стіну. У поєднанні унітазу з біде є свої переваги, крім економії простору – можливість здійснювати гігієнічні процедури відразу, не сходячи з місця.