Матеріал та фактурність можуть мати досить значиму роль. Їх не слід робити занадто темними. Однак не слід надмірно перетягувати в помітну гаму.

У разі якщо у вас кімната досить скромна за своїми розмірами, то загальне оформлення віконного простору оптимальніше буде зробити гранично простим. В іншому випадку весь дизайн пропаде на тлі одного вікна. Якщо ваш інтер’єр досить габаритний – можливо кілька поекспериментувати. Велике бачиться на відстані, і пишне оформлення вікна тут виглядає досить обґрунтовано.

У питанні вибору штор не може бути стовідсотково вірних правил, на жаль. Краса віконних штор не на першорядні місці. А важливо штори точно підібрати відповідно до загальною стилістикою квартири. Пам’ятайте, що штори повинні повністю відповідати загальному дизайну. Якщо інтер’єр оформлений по-сучасному, то дизайн штор необхідно знаходити відповідний. Якщо інтер’єр класичний – відповідно і дизайн штор повинен бути класичний.

Тканини

В першу чергу, вибір може залежати від загальної стильової концепції облаштовується простору інтер’єру. Інтер’єр може бути дорогим або досить простим. Шторні тканини так само будуть або більш типовими або ж більш авантажний. Може бути, тут потрібно також враховувати сезонність року. Найчастіше відомі оформлювачі саме так і роблять – підбирають кілька різних штор для різних сезонів року. У весняно-літній сезон року штори змінюються на більш легкі. У холодну пору, як правило, вікно декорується шторами, зробленими з досить огрядних, щільних, типів тканини.

Забарвлення штор

Штори зобов’язані будуть гармоніювати з меблів. Разом з тим, можуть сильно контрастувати з оформленням стін. Стіни і штори не можна за колоритом як би зливати. Штори повинні бути світліше або трохи приглушені. Це досить важливий нюанс в професійному оформленні вікна.