У кожному приміщенні потрібно встановлювати підлогове покриття. Існує кілька основних видів, які можна розділити на натуральні, синтетичні і змішані матеріали.

Існує ряд покриттів для певних приміщень, наприклад, в господарських приміщеннях як передпокій, ванна кімната і кухня прийнято укладати стійкі до вологи, термічним ушкодженням і сильному зносу матеріали як кахель або лінолеум.

Види покриттів для підлоги

Асортимент покриттів для підлоги дуже широкий. Сьогодні найбільш популярні синтетичні і натуральні матеріали, через їх дешевизну і практичності. Такі як:

  • Лінолеум – його можна розстеляти в лічені години, як правило, повністю покриваючи всю площу приміщення шириною одного рулону. У разі, коли ширини або довжини одного рулону недостатньо – він легко стикується за допомогою склеювання або спеціальних стикових конструкцій.
  • Ламінат – це більш дорогий матеріал, але купити підлогове покриття такого типу – значить облаштувати затишок в приміщенні. Він теплий, виглядає естетично і імітує різні породи дерева, зі збереженням кольору і текстури. Ламінат – це поєднання природного матеріалу – тирси дерева з синтетичними сумішами. Перевага – в стійкому покритті, яке вже нанесено на нього при виробництві. Він дуже стійкий до подряпин, що не затирається і довго служить. Деякі моделі також здатні витримати і високі температури, наприклад, потрапляння іскор з каміна.
  • Паркет – це традиційне підлогове покриття. Дороге і вимагає спеціальної укладання та звернення. Перевага – в теплоті статі, елітарному зовнішньому вигляді і тривалому терміні служби. Паркет можна легко реанімувати навіть при сильному пошкодженні, замінивши окремі частини, або ж провівши процедуру шліфування і повторного покриття лаком.
  • Плитка – може бути натуральною і синтетичною. Особливість – її можна укладати тільки на ідеально рівну поверхню. Перевага в практично вічне терміні служби і легкого очищення підлог.
  • Ковролін – це килимове покриття, яке займає всю площу кімнати і є його основою. За ним необхідно ретельно доглядати і проводити регулярне очищення. Його легко укладати без майстрів.
  • Пробка – це покриття преміум класу, через високу вартість. Прекрасних теплоізоляційних властивостей і красивого зовнішнього вигляду.

Покриття для підлоги потрібно вибирати, виходячи з призначення приміщення, враховувати прохідність в ньому і температурні властивості. Наприклад, для житлових приміщень необхідно облаштувати тепла підлога.

Як встановлюється підлогове покриття?

Для кожного виду існує своя схема укладання, але всі вони ґрунтуються на зборі конструкції підлоги, особливо в приватних будинках, де немає нижнього житлового поверху з теплоізоляцією. Це необхідно для того, щоб підлога була теплим, а також через нього не виходило тепло.

Традиційна теплоізоляція підлоги починається з прокладки дошками статевої конструкції, яка забезпечує прошарок повітря. Повітря і дерево – це найкраща теплоізоляція. За допомогою дощок можна з легкістю вирівняти поверхню, якщо така знаходиться під неправильним кутом. Таке рішення дешево і практично, кілька економніше, ніж застосовувати різні синтетичні матеріали. Ще одним плюсом є легкий монтаж і демонтаж такої конструкції.