При ремонті найпроблемнішим і трудомістким вважається процес укладання плитки.

Звичайно, краще цю роботу довірити досвідченим майстрам. Але розцінки на цю роботу зараз такі високі, що є сенс для початку ознайомитися з теорією, а згодом, можливо, самому зробити цю трудомістку операцію. Ось основні моменти, які треба враховувати в процесі доведення задуму до реальності.

Не можна поспішати і поспішати – це така процедура, наслідки якої дуже важко, якщо не неможливо, змінити. Одна дрібна деталь, не врахована на початку, розвинеться в такі криві лінії в кінці, що жоден майстер не виправить. Тому відоме прислів’я “Сім разів відміряй, а один – відріж” як не можна більш точно описує ситуацію.

Починати рекомендується з основ будь-якого ремонту – вирівнювання поверхонь. Незалежно від того, чи будете ви укладати плиткою підлогу, чи ні, він повинен бути рівним, тому що правильно викладена настінна кераміка, все одно знайде місце, де показати нерівності. Із стінами в цьому випадку все зрозуміло відразу і без пояснень.

Тепер треба визначитися зі способом укладання, яким доведеться керуватися при проведенні робіт. Їх існує три види, і вони актуальні і для підлоги, і для стін: шов до шва, у розбіг, по діагоналі. У першому випадку ставлять одну до одної, вирівнюючи по двом спільним гранях. У другому – першу плитку наступного ряду серединою прислоняют до місця стику двох крайніх плиток попереднього ладу. У третьому варіанті спочатку знаходять середину укладається площі шляхом перетину діагоналей, потім від центру до країв, ставлять, один ряд, другий ряд, починаючи від цілих квадратних плиток, а на периметрі в результаті виявляться різані трикутні шматки. Останній спосіб самий трудомісткий і витратний за матеріалом.

На наступному етапі почнемо основні роботи. Для цього плитку попередньо необхідно замочити на термін до 10 годин. Після даної процедури вона повинна буде гарненько схоплюватися з клеєм або цементним розчином.

При укладанні плитки на підлогу необхідно спочатку встановити плитки-орієнтири. Якщо обсяги маленькі (до 10 квадратних метрів), то досить буде розташувати 4 плитки по кутах на гіпсову основу, а при великих площах маяки розташовуються приблизно в метрі один від одного. Зробити це треба точно і ретельно, адже від цього буде залежати рівень всього статі. Для спрощення завдання можна від стінки до стінки натягнути шпагат за рівнем краю маяків. Потім на постійну основу викладається перший ряд і кожну плитку заміряють рівнем. Після того, як перший ряд викладений, плитки-орієнтири можна прибрати і замінити їх постійними. Далі, в залежності від обраної системи укладання, накриваємо всю територію, не забуваючи звірятися з рівнем.

Тепер настала черга стін. Основні принципи ті ж, що і на підлозі, тільки разом з рівнем, повинен діяти ще й схил, а починати класти плитку треба з нижніх рядів, щоб верхні своєю вагою не тиснули на них.

І ще кілька порад. Кладіть стільки розчину або клею на плитку, щоб між нею і поверхнею не залишалося повітряних бульбашок. Починайте роботи з боку протилежної входу, всі обрізані плитки будуть заховані в невидимих ​​місцях. Зайвий розчин на плитці відразу намагайтеся очищати вологою ганчіркою. Затирати шви між плиткою можна через кілька днів, коли несуча основа висохне.