Розсувні двері виглядають стильно і незвично. Найголовніша перевага таких дверей полягає в принципі їх відкривання.

Різниця між орними і розсувними дверима така ж, як між звичайним шафою і шафою-купе. Як заміною звичайної шафи на шафу-купе у вузькому коридорі можна вирішити проблему перекривання проходу при відкритих дверцятах, так і розсувними дверима можна вирішити проблеми дуже обмежених за розмірами просторів. Назви – розсувні, купе, двері гармошка, говорять самі за себе.

Уявіть собі, що в поїздах, з якоїсь причини, поміняли купейні двері на розсувні – пасажири стали б їздити плацкарти. Оптимізація простору робить розсувні двері ідеальним варіантом для маленьких приміщень: ванних, кухонних кімнатах і інших. Такі двері існують у безлічі варіацій виконання, що розрізняються, в основному, роликовими системами, кріпленням напрямних і, що найголовніше для інтер’єру, виконанням дверного полотна.

Найчастіше, розсувні двері ставиться на місце, в якому до цього стояла звичайні двері – орні. Тому, в першу чергу, рекомендується підрівняти залишки старої дверної коробки врівень зі стіною. Після цього, на обумовленої дверний конструкцією висоті, встановлюється верхня напрямна, що кріпиться до стіни. “Рейки”, як називається найчастіше нижня напрямна, кріпиться точно під верхньою.

Залишилося зовсім небагато – прилаштувати на напрямні полотно – верхню частину завести в верхню напрямну, а “колеса” -ролики поставити на “рейок”.

Установка розсувних дверей зовсім не схожа на те, як ставляться звичайні двері шпоновані, сталеві, скляні, та й взагалі все традиційні орні двері, але нічого особливо складного в ній немає.

Фінальний етап установки – контроль ходу двері. Якщо двері рухається легко, можна вважати процедуру установки закінченою. Існує варіант кріплення до стіни направляючої за допомогою спеціального кронштейна, що кріпиться до встановлюються на стіні куточках. Верхня напрямна прикручується знизу і кріпиться до кронштейну, після чого всередину неї вводиться верхня частина полотна двері. Аналогічно першим способом, ролики ставляться на “рейки”.

Незважаючи на те, що кількість моделей, якими представлені на ринку розсувні міжкімнатні двері на дверному ринку, просто величезна, ключовий момент установки будь-якої такої двері незмінний – установка на стіні, на необхідній висоті, верхньої опори.

У разі, якщо висота стелі або дверний проріз відрізняються від стандартних значень, вихід з цього становища знайдеться – на відміну, наприклад, від однотипних і незмінних дверей МДФ, розсувні двері виготовляються і під замовлення, із заданими розмірами. Матеріали підібрати на свій смак – не проблема – пластик, ДСП, меламін, дерево і інші. Ряд конструкцій розсувних дверей демонструють відмінні звукоізолюючі показники.