Як пластикові вікна змінили дерев’яні, так і рулонні штори змінили звичні нам фіранки. По суті рулонні штори – це ті ж жалюзі, тільки полотно, що закриває скло, намотується на валик, закріплений у верхній частині віконного отвору або самого вікна.

Як підібрати рулонні жалюзі?

Вибираючи рольштори потрібно пам’ятати, де ви будете їх встановлювати. Так, наприклад, для спальні або дитячої підійдуть рулонні жалюзі з великою щільністю, що не прозорі. А на кухню, навпаки, підійдуть прозорі, пропускають багато сонячного світла.

Якщо ви купуєте рольштори для балконів, лоджій або інших швидко забруднюються приміщень, то слід вибирати моделі, які буде легко протирати і мати підвищену зносостійкість.

І ще, якщо ціна на рольштори низька, то варто задуматися яка причина цього. Можливо виробник заощадив на механізмі або на чомусь ще, в будь-якому випадку варто все ретельно перевірити, перш ніж віддати перевагу таким рольштор.

Як вибрати матеріал для полотна?

За вибором полотна, немає ніяких обмежень, все, що ви нафантазіруете, можна втілити в реальність. Найчастіше йдуть в хід тюль, тканина, тонкі ламелі з алюмінію і ПВХ.

А в якості оригінальних варіантів можна привести для прикладу шкіру, плетінку з лози і дерев’яні ламелі. Так що вибір у споживача немаленький – на будь-який, так би мовити, смак і гаманець.

Які механізми кріплення існують?

Що стосується механізму кріплення, то тут до вибору варто підійти з усією ретельністю. Способів закріплення рулонних штор існує декілька:

  • Над віконною рамою.
  • На стелі.
  • На стіні, карнизної частини вікна.
  • На самій рамі.
  • Усередині віконного простору.

Звичайно, ви вирішуєте який спосіб вибрати, але потрібно враховувати особливості експлуатації самого вікна. Так, якщо у вас встановлено вікно з режимами провітрювання і розорювання, то тут, мабуть, можливий тільки один варіант установка рольштор на раму.

«Касетні» чи «вільно висячі»?

У касетних є верхній бокс, а іноді присутні бічні панелі, що закривають «полози». Рух в «вільно висячих» полотнах здійснюється без напрямних і механізм в них нічим не прихований.

Підйомні механізми

Найпопулярніший це ланцюговий механізм. Ще існують поворотний і комбо. Так само всі рольштори при бажанні можна оснастити системою дистанційного керування, з електроприводом.

Отже, рулонні жалюзі на пластикові вікна або на будь-які інші – це відмінна альтернатива стандартним штор та інших видів жалюзі.

Вони практичні, дуже зручні в експлуатації і підійдуть практично під будь-який дизайн. А придбати їх можна в звичайному магазині або в Інтернеті.

Приємного вибору і хороших покупок!