Часто, здавалося б, таке просте питання: «Яку плитку вибрати в ванну кімнату на підлогу і на стіну?» викликає багато труднощів. Похід в магазин поставить вас перед вибором. Крім різноманітності забарвлення або дизайну ми стикаємося з різними видами матеріалів, типорозмірами та якісними характеристиками: зносостійкість або стійкістю до дії хімічних розчинів.

Виробники маркують упаковки плитки і кожен значок може означати характеристики товару всередині. Проаналізуємо всі ці фактори, щоб не помилитися у виборі плитки в ванну кімнату на підлогу і на стіну – великий асортимент представлений на сайті https://plitka4you.com.ua/.

Критерії вибору для ванної

Можна здивуватися, дізнавшись скільки характеристик потрібно проаналізувати, щоб вибрати сучасну плитку. Вибір обмежується не тільки кольором або розміром. Різні виробники, застосовуючи різні технології, пропонують матеріали не тільки всіляких квітів і відтінків, але з відмінним рівнем якості. Тільки розглядаючи всі критерії вибору, можна підібрати ідеальний варіант для вашої ванної кімнати.

Для ванних кімнат підійдуть, в основному, 4 види матеріалів, з яких виготовляється плитка.

  1. Традиційна керамічна плитка. Вона виготовляється з глини з добавками, а потім покривається глазур’ю. З усіх варіантів – цей найбільш бюджетний, але з величезною палітрою кольорів на будь-який смак, що дозволяє без праці вибрати потрібний дизайн. Керамічна плитка буває практично всіх розмірів, крім найбільших, вона легко обробляється і ріжеться, тому більшість КАФЕЛЬЩИК воліють працювати з нею.
  2. Плитка зі скла. Скло як матеріал для плитки застосовують порівняно недавно. Резистентність скла до різних впливів дуже висока. Але при цьому це крихкий і складний в обробці матеріал, його можна з успіхом комбінувати з керамічною плиткою, яка трохи дешевше скляної.
  3. Плитка з натурального каменю. Самий екологічний варіант для ванної кімнати, але і найдорожчий і непрактичний. Крім ціни недоліком можна назвати жорсткі вимоги по кристалізації поверхні натурального каменю, а також періодичного очищення і полірування.

Керамограніт. Чим відрізняється цей матеріал від керамічної плитки – варто підкреслити, що це відмінний матеріал для укладання на підлогу. А керамічна, скляна і плитка з натурального каменю чудово використовуються як на підлозі, так і для укладання на стіни. Керамограніт також складний в обробці матеріал, тому і роботи по його укладанні будуть дорожче, ніж у традиційної кераміки.

Якісні характеристики

Головний критерієм якості плитки для ванної кімнати є її зносостійкість. Адже ні в кого немає бажання займатися кахляними роботами у власній ванній щорічно. Всі представлені на ринку види плитки мають гарну зносостійкість, крім варіанту натурального каменю, але і цю проблему можна вирішити, запросивши фахівців.