Будівництво будинків з термоблоків, набирає все більш широкі оберти. Цьому сприяє доступність і невисока вартість основного матеріалу. Такий будинок, не зажадає додаткового утеплення поверхні стін. Тому, варто докладніше зупинитися на особливостях цього будматеріалу.

Переваги застосування і склад термоблоків

Термоблоки, представлені за цим посиланням https://termoplast.com.ua/products/termoblok, є частиною нової технології монолітно-каркасного будівництва. По суті, це незнімна опалубка, яка має властивості утеплення. Облицювання даних споруд досить легка, а поверхня виходить ідеально рівною.

В основі виготовлення блоків – гранули пінополістиролу. Вони не несуть в собі небезпеку для здоров’я людини, бо не виділяють шкідливих речовин. При цьому, пінополістирол володіє наступними перевагами:

 1. Водовідштовхувальні властивості рятують від додаткового захисту матеріалу.
  Не схильний до агресивних дій мікроорганізмів.
 2. За рахунок добавок стає вогнетривким. У разі пожежі каркас будинку буде надійно захищений.
 3. Його структура прекрасно пропускає повітря. Завдяки цьому можна забути про конденсат, який сприяє утворенню цвілі або грибка.
 4. Застосовуються термоблоки, як для зведення зовнішніх стін, так і внутрішнього облаштування. На вулиці конструкція надійно захищена від природного агресивного середовища. Усередині знижується теплообмін.

Зведення будинку з цього штучного матеріалу значно полегшується за рахунок наявності замків. Основний каркас будинку збирається швидко і точно. В результаті виходить міцне спорудження, що має високу звукоізоляцію і хороший теплообмін.

Типи та розміри блоків

Виробники пропонують термоблоки різних розмірів. У їх числі й нестандартні, які виготовляють на замовлення. Найбільш затребуваними є блоки з товщиною стінки 5 см, і габаритами 100*25*25 см. Сама технологія будівництва таких будинків, передбачає застосування декількох типів матеріалу:

 • Стандартний блок. Його розміри вказані вище. Застосовується для спорудження несучих стін. Являє собою дві частини, які з’єднані перемичкою на відстані 15 см. У внутрішню порожнину блоку, після армування, заливають бетонний розчин. Це надає особливу міцність.
 • Торцевий блок. Він має одну глуху стінку. Її товщина складає 2 см. Такий блок незамінний при виведенні кутів і різних прорізів.
 • Простінковий термоблок. Ширина і довжина якого 15 і 5 см. Відповідно. Застосовується для обладнання зовнішніх перегородок.

Цей будматеріал відмінно підходить для зведення монолітних будівель. Зібраний будинок не розпадеться під вагою бетонної заливки, завдяки тому, що блоки в усіх напрямках утримують поздовжні замки. Внутрішня порожнина бруска має отвори для армованого дроту. Все це сприяє можливості провести будівництво самостійно.

Технологія зведення стін

Підготовка займає важливу частину всього процесу. Від правильної установки першого ряду термоблоків залежить надійність і подальший хід зведення. Кожен елемент перевіряють на вертикальність і горизонтальність за рівнем. І тільки після ретельної перевірки продовжують роботи в наступному порядку:

 • Збираючи перший шар блоків, відразу прокладають комунікаційні канали.
 • Після приступають до армування, зібраного першого поясу. Процес потребують чотири арматури, які з’єднуються дротом. Горизонтальне армування досить проводити раз в три ряди.
 • Зовнішні кути армуються вертикально. Також таке армування необхідно по всьому периметру стін, для зв’язки рядів. На відстані, що дорівнює половині блоку встановлюється арматура довжиною 1 м.
 • Далі блоки заливають бетоном. Він повинен схопитися і повністю висохнути.
 • Аналогічно укладають наступні шари. Якщо використовувати готовий бетон, то в день можна зібрати близько шести рядів.

При влаштуванні перегородок перекриттів можливі складнощі та доведеться скористатися знімною опалубкою. А перед їх установкою, слід дочекатися висихання верхнього ряду укладених блоків.

Таким чином, будівництво будівель з термоблоків вигідно в усіх відношеннях. Економне і швидке зведення конструкції, приваблює своєю простою технологією. Що сприяє, зростаючої популярності цього матеріалу.