Для з’єднання металевих листів, дерева і різних матеріалів застосовуються заклепки. Встановити їх складно без використання спеціального інструменту. Заклепочник працює за таким же принципом, що і пістолет. Підходить для матеріалів, товщина яких не перевищує 1 см.

Види

Інструмент має просту конструкцію, розділяється на чотири основних види:

  • механічний;
  • електричний;
  • пневматичний;
  • гідравлічний.

Перший тип коштує недорого, але для його використання потрібно прикладати фізичну силу. Такі моделі представлені механізмами з двома важелями. При стисканні відбувається затягування хвостика заклепки. У продажу є моделі, які підходять під різний діаметр кріплення.

Електричний заклепочник за зовнішнім виглядом нагадує дриль. Розділяється на мережевий і акумуляторний. Дозволяє виконувати великий обсяг робіт, забезпечує рівномірний тиск на кріплення, дозволяє швидше впоратися з поставленим завданням, ніж при використанні першого типу.

Пневматичні різновиди відрізняються високою продуктивністю. Затягування відбувається під впливом стислих повітряних мас, які подаються з компресора. Такі типи актуальні для масового виробництва. Гідравлічні варіанти актуальні для роботи з великими різьбовими заклепками, які забезпечують сильну фіксацію. Застосовується заклепочник цього виду в машинобудуванні.

Як обрати?

Надійні моделі зроблені з використанням сталевих елементів. Ручки виготовляються з первинного пластику. Якщо заклепочник доводиться часто експлуатувати, варто вибирати моделі з прогумованими вставками. Вони не дозволять рукам ковзати, більш зручні у використанні. Вибирайте модель від відомих виробників. Для виконання складних робіт підійде інструмент з поворотною головкою.

Для великих обсягів робіт часто вибираються електричні моделі, які скорочують час виконання діяльності. При використанні заклепок з різним діаметром і матеріалом виготовлення варто зробити акцент на дворучні моделі. Перед покупкою уточніть, чи є в комплекті набір насадок. Якщо його немає, то підбирати його коштує від того ж виробника. У цій ситуації елементи гарантовано підійдуть до заклепочник.

Ще одна характеристика – наявність відсіку для відходів. Він незамінний для фахівців, які збираються виконувати роботи на висоті, укладати покрівлю або будувати паркан. При виборі пам’ятайте: чим більше довжина важеля, тим менше зусиль доведеться докладати для вирішення завдання.