Далеко не в кожній квартирі є велика, важлива і потрібна ванна кімната. Важлива ця кімната тим, що саме з неї починається ранок нового дня, і визначається настрій на весь день. Маленька ванна не дозволяє розмістити в ній всі необхідні для зручності речі і побутові предмети, а без них життя стає некомфортним.

У пошуках компромісу професіонали рекомендують спробувати підібрати варіанти переобладнання ванної кімнати зі звичного для всіх виду в більш раціональний і сучасний так, щоб було достатньо місця для маневрування. Цього можна домогтися переплануванням або об’єднанням туалету з ванною. У таких випадках потрібно звернутися до професіоналів. Знаючі і розбираються в цьому питанні люди запропонують варіанти як зробити саму маленьку ванну кімнату зручною і функціональною.

Використання інсталяції

Для того, щоб звільнилося більше простору для маневру, можна використовувати систему інсталяції – заховати труби і зливний бачок в стіну, завдяки чому стане просторіше, тихіше і чистіше. Так само можна прибрати в нішу раковину, душову кабіну або пральну машину. Надати ванній кімнаті оригінальність можна помістивши ванну по діагоналі в кутку або зробити подіум різної форми з неслизькою обробної плитки. Це не тільки звільнить місце, але і буде виглядати набагато цікавіше.

Варіанти облаштування та оформлення

У деяких квартирах бувають вузькі або низькі ванні кімнати, в яких розміщення ванни по одній стіні з унітазом і раковиною робить простір ще тісніше. Це можна виправити, встановивши коротку ванну не вздовж стіни, а поперек. Можна створити індивідуальний інтер’єр за допомогою встановлення переносної стіни, закривши нею унітаз. При такому плануванні з’явиться додаткова поверхня, яку можна використовувати для розміщення полиць, дзеркала і раковини. Потрібно розбивати простір на зони деталями, які будуть функціонально використовуватися.

Оформлення ванної кімнати цікавою мозаїкою, оригінальними бра, архітектурними колонами додасть їй вишуканість і унікальність. Незвичайний індивідуальний інтер’єр можна створити, використовуючи для освітлення ванної безліч маленьких світильників з галогенових лампочок.

При висвітленні невеликій площі можна використовувати одне джерело світла, а такі лампочки візуально збільшать простір, дадуть приємне м’яке світло і прослужать довше, скоротивши витрати по електроенергії. Для стін добре використовувати світлі матеріали, а підлогу викласти спеціальним з водовідштовхувальним покриттям ламінатом білого кольору. Кімната в світлих тонах буде здаватися просторіше і більше.

Керамічна плитка залишається більш затребуваною і практичною у використанні обробки ванної кімнати. Якщо укласти її по діагоналі, то візуально збільшиться простір кімнати. Для того, щоб зробити ванну в унікальному стилі, можна використовувати в обробці плитку, яка імітує різні матеріали – папір, метал, шкіру або дерево. Оригінальність в інтер’єрі ванної – фантазія власника, а якісна перепланування – правильний вибір професіоналів.