Цегла може бути не тільки силікатною, інакше як ще пояснити той факт, що її застосовують для будівництва печей, в тому числі доменних. Це досягається завдяки особливим властивостям глини.

Подібні цеглини називаються вогнетриви і витримують температуру до 1500 градусів за Цельсієм, при цьому маючи прекрасну морозостійкістю. Для будівництва димоходів і шахт такий будматеріал просто необхідний.

Характеристика виробу

Шамот – цегла сіро-коричневого або солом’яно-жовтого кольору, який чудово справляється з впливом кислот і лугів. Основна сфера його використання – металургія, хімічні комбінати, стеклоделие і обпалення порцеляни. На цих виробництвах температура нерідко перевалює за 1400, а то і 1600 градусів. Навряд чи звичайний глиняна цегла впоратися з подібним навантаженням. Тим більше силікатна, який моментально потріскається і полопаються.

Без шамотного цегли не обходиться будівництво доменних заводських печей, склепінь і порогів для будинку. Його дуже часто використовують при закладці цокольного поверху в малоповерхових будівлях, особливо, якщо ці будинки розташовані в регіонах з високими морозами.

Даний матеріал підрозділяється на три основні марки, а саме ША, ШБ і Шак. Вони відрізняються один від одного складом і максимальною стійкістю до високих температур.

В основі цегли лежить обпалена вогнетривка глина, яка і називається шамот, завдяки якій готовий будівельний матеріал і отримав дану назву. Дані вироби не тріскаються від погодних умов. Залежно від призначення, до складу періодично додають графіт, кокс і кварцові зерна. Вибір сорту цегли безпосередньо залежить від цілей використання.