Задумуючи будівництво будинку, кожна людина вибирає дизайн, кількість кімнат, деталі інтер’єру. Але головне, перед нею постає необхідність вибору основного будматеріалу. Адже саме від нього залежать міцність і функціональність майбутньої споруди. Різноманіття, яким відрізняються сучасні матеріали в будівництві, будь-якого непрофесіонала здатне поставити в глухий кут. Тому на етапі попередньої підготовки важливе значення має ознайомлення з усіма можливими варіантами.

Газобетон

Екологічно чистий газобетон вже встиг довести свою міцність і універсальність. З нього піднімають несучі і ненесучі стіни, формують армовані плити. В якості сировини для виробництва матеріалу використовують тільки безпечні компоненти: кварцовий пісок, воду, цемент, вапно, алюмінієву пудру. Їх перемішують, потім вспенивают під високим тиском в автоклаві. В ході хімічної реакції утворюється характерна пориста структура газобетону, що забезпечує його легкість, хорошу теплоізоляцію і довговічність.

Важливими перевагами є:

 • легкість обробки готових блоків за допомогою простих ручних інструментів;
 • високий ступінь вогнестійкості;
 • виключення ймовірності розвитку цвілі і грибка.

Єдиний недолік газобетону – крихкість – без праці усувається в будівництві додаткової армировкой.

Пінобетон

Він володіє підвищеною щільністю пінобетон застосовується для будівництва капітальних стін і внутрішніх перегородок. У його складі, крім цементу, присутні пенообразующие добавки синтетичного або органічного походження. Свою особливу структуру він набуває після застигання в природному середовищі: чим менший об’єм повітряних пір, тим міцнішими виходять сучасні піноблоки.

Невелика вага блоків полегшує транспортування і прискорює кладку, а також не вимагає забезпечення потужного фундаменту. До інших достоїнств сучасного пінобетону відносяться:

 • стійкість до перепадів температур;
 • простота механічної обробки;
 • низька теплопровідність;
 • гарне шумопоглинання.

Через значну гігроскопічність фасади з пінобетону потребують спеціальної обробки щоб уникнути вбирання зайвої вологи.

Керамічні блоки та цегла

Керамічні блоки в будівництві називають високотехнологічної заміною пустотілого червоної цегли. Цикли виробництва обох матеріалів ідентичні: формування глини з водою, сушка і випалення. Але в складі сучасних керамоблоков присутній ще порізатор (у вигляді тирси, соломи, торфу). Вигорить при випалюванні порізатор залишає численні порожнечі, що відповідають за експлуатаційні характеристики керамічної цегли.

Маючи більші габарити, керамоблоки прискорюють будівництво будинків в 2-4 рази в порівнянні з традиційним аналогом. Також їм властиві:

 • низьке водопоглинання і негорючість;
 • малу вагу;
 • достатня для спорудження багатоповерхових будинків ступінь міцності;
 • гідна звукоізоляція;
 • рятує від додаткового утеплення теплопровідність.

До мінусів матеріалу можна віднести примхливість в транспортуванні і відносно високу вартість.

Керпен

Стеклокристаллических матеріал нового покоління виробляють з доступного природної сировини (глин, перлітів, базальтів) і промислових відходів (золи, шлаків, склобою). Для створення Керпена (керамічної піни) застосовуються нетрадиційні методи, що дозволяють спочатку спінити всі інгредієнти при високих температурах, а потім різко охолодити масу. Кінцевий продукт йде на будівництво стін і дахів, задіюється в якості теплоізоляційного і облицювальний матеріал.

Унікальність керпена підтверджується:

 • біологічної інертністю;
 • нульовим водопоглинанням;
 • високою морозо- і зносостійкість.

Використання цього сучасного матеріалу в будівництві збільшує продуктивність праці в кілька разів. Досягається за його рахунок економія палива особливо цінується в експлуатації будівель в сільській місцевості та в складних кліматичних умовах.

Сендвіч-панелі

Що складаються з двох зовнішніх листів і утеплювача панелі – сучасні матеріали з широким спектром застосування. Без них не обходиться будівництво монолітних будівель на металевому каркасі, ними обробляють фасади й інтер’єри, криють дахи.

Зовнішні шари виконуються з синтетичних полімерів, гіпсокартону або оцинкованої сталі, в ролі утеплювача можуть виступати скловолокно, мінеральна вата або пінополіуретан. Монтаж сендвіч-панелей здійснюється в будь-яких погодних умовах. Вони не потребують подальшої обробки та мають усі переваги матеріалів, без яких неможливо уявити сучасне будівництво.